У Варшаві Форум вільних народів росії дискутує про депутінізацію рф

У Варшаві Форум вільних народів росії дискутує про депутінізацію рф

Фото
Укрінформ
У Варшаві у неділю відбувається Форум вільних народів росії.

Під час заходу опозиційні діячі з росії, які вимушено перебувають в еміграції, дискутують, зокрема, про депутінізацію рф, передає кореспондент Укрінформу.

Форум складається з чотирьох дискусійних панелей: деімперіалізація, демілітаризація, депутінізація й економічне майбутнє росії.

У заході беруть участь російські політики та активісти – представники різних російських регіонів та народностей, поневолених росією, зокрема колишній депутат держдуми рф Ілля Пономарьов, Джамбулат Сулейманов (Ічкерія), брати Рафіс і Нафіс Кашапови (Татарстан), Вадим Петров (Балтійська республіканська партія, Калінінград), Павло Суландзига (Адигея), Руслан Габбасов (Башкортостан) та інші. У форумі беруть також участь колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін, виконувач обов’язків міністра оборони США в 2020-2021 роках, генерал Крістофер Міллер, депутат Європарламенту, ексглава МЗС Польщі Анна Фотига.

Під час брифінгу для ЗМІ голова Фундації журналістської солідарності Кшиштоф Сковронський у суботу підкреслив, що учасники дисутуватимуть на тему: чи можливою є інша росія, яка не поневолює інші народи, що робить останні 400 років, чи можливою є депутінізація, щоб росія не погрожувала всім навколо ядерною зброєю.

Читайте також: посольство рф відмовилось від акції «безсмертний полк» у Варшаві з «міркувань безпеки»

Російський журналіст і документаліст Інна Курочкіна, яка займається проблематикою Ічкерії, під час брифінгу висловила упевненість, що ця країна стане незалежною від рф, зазначаючи, що фактично вона вийшла зі складу росії ще під час розпаду срср в 1991 році. За її словами, те, що зараз відбувається в Україні, колись діялося в Ічкерії.

“Але лише зараз увесь світ зрозумів, що росія є терористичною країною, і нині усі допомагають Україні”,- наголосила Курочкіна.

Представник Балтійської республіканської партії Вадим Петров підкреслив, що зараз потрібно говорити також про розвиток Калінінграду, про допомогу Україні і як зупинити геноцид, який здійснює росія в Україні.

У свою чергу Нафіс Кашапов (Татарстан) наголосив, що своїми діями в Україні росія, яку він назвав фашистською державою, прискорює свою поразку.

Форум завершиться брифінгом учасників для ЗМІ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-