Празький аеропорт перестав дублювати оголошення рейсів до України російською мовою

Празький аеропорт перестав дублювати оголошення рейсів до України російською мовою

Укрінформ
З 1 лютого всі оголошення у Празькому аеропорту імені Вацлава Гавела на рейси в Україну звучатимуть лише чеською та англійською мовами.

Як передає Укрінформ, про це посол України в Чехії Євген Перебийніс повідомив у Фейсбуці.

«Ті з вас, хто літав через празький аеропорт, мабуть, звертали увагу, що під час посадки на рейси в Україну вже на самих гейтах оголошення звучать чеською, англійською і, чомусь… російською мовами. Протягом останніх років ми отримували чимало звернень від вас із запитаннями щодо цієї ситуації та вимогами втрутитись. Зізнаюся, що ми вже давно намагалися домогтися зміни такої практики, оскільки вважаємо, що логіки у дублюванні інформації російською немає ніякої», - заявив посол.

За його словами, аеропорт постійно відповідав, «що це робиться на прохання авіакомпаній, а також через турботу про транзитних пасажирів».

Читайте також: «Довідник безбар’єрності» заговорив українською жестовою мовою – МКІП

Перебийніс заявив, що перший аргумент свідчить про недооцінку авіакомпаніями громадян України, які так само, як і громадяни інших країн, здатні зрозуміти базові оголошення про початок посадки тощо - чеською та англійською мовами.

«Другий же аргумент взагалі звучить дивно, бо російські громадяни транзитом через Україну, як правило, не літають, оскільки авіасполучення між Україною і країною-агресором вже давно відсутнє. Якщо ж йдеться про транзитних пасажирів - громадян третіх країн, то тут, знову ж таки, більшість з них так чи інакше має розуміти світову мову – англійську. Іншими словами, російська мова в таких ситуаціях застосовується штучно, а її необхідність - явно надумана і перебільшена», - зазначив посол.

Читайте також: Гіди Львівщини проводять екскурсії для українців лише рідною мовою

Він заявив, що, взявши до уваги аргументи, празький аеропорт у листі на адресу посольства повідомив: починаючи з 1 лютого, всі оголошення на рейси в Україну нарешті звучатимуть лише чеською та англійською мовами, тобто стандартним для чеського аеропорту набором мов, так, як це відбувається при посадках на рейси до переважної більшості інших країн.

Посол також попросив тих, хто літатиме найближчими днями в Україну з аеропорту ім. Вацлава Гавела у Празі, по можливості повідомляти, як дотримується ця обіцянка. «Найближчим часом обіцяю перевірити це й особисто», - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у Чехії за 2021 рік народилося понад 1,2 тис. українців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-