Хакери зламали сервери Червоного Хреста

Хакери зламали сервери Червоного Хреста

Укрінформ
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) повідомив, що в результаті потужної кібератаки на його сервері було скомпрометовано персональні та конфіденційні дані понад пів мільйона людей. 

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт МКЧХ.

Як виявилося цього тижня, сервери, на яких зберігаються дані Міжнародного комітету Червоного Хреста, зазнали кібератаки з використанням новітніх технологій.

У результаті було скомпрометовано персональні та конфіденційні дані більше ніж 515 000 вкрай уразливих людей, у тому числі осіб, розлучених зі своїми сім'ями внаслідок конфліктів, міграції та стихійних лих, що зникли безвісти осіб та їхніх родичів та осіб, які утримуються під вартою. Спочатку ці дані було зібрано принаймні 60 національними товариствами Червоного Хреста та Червоного Півмісяця у всьому світі.

Читайте також: Польща ввела підвищений рівень загрози у кіберпросторі після хакерської атаки на Україну

У зв'язку з цією атакою МКЧХ в першу чергу стурбований можливими ризиками, які загрожують людям, яким Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця покликаний надавати захист і допомогу, та їхнім сім'ям, у тому числі небезпекою того, що конфіденційна інформація опиниться у широкому доступі.

"Атака з метою отримати дані про зниклих безвісти робитьть горе і страждання їхніх сімей ще нестерпнішими. Ми приголомшені і вражені тим, що гуманітарна інформація стала об'єктом нападу і могла потрапити до рук сторонніх. Ця кібератака наражає вразливих людей, які вже потребують гуманітарної допомоги, на ще більший ризик", - заявив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні.

На цей момент у МКЧХ немає припущень щодо того, хто здійснив кібератаку проти сторонньої швейцарської компанії, якій організація доручила зберігати свої дані. В даний час немає ознак витоку розкритої інформації або того, що вона потрапила у широкий доступ.

Читайте також: В Україні знищили VPN-сервіс, який використовували хакери у 10 країнах

Мардіні закликав осіб, які вчинили кібератаку, не оприлюднювати дані, до яких вони могли отримати доступ, а також не продавати їх і не використовувати будь-яким іншим чином.

МКЧХ спільно з ширшою мережею товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця здійснює програму "Відновлення сімейних зв'язків", покликану возз'єднувати один з одним родичів, розлучених унаслідок конфліктів та стихійних лих або під час міграції. Через атаку довелося відключити системи, необхідні для ведення цієї діяльності, що позначається на здібності Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця допомагати розлученим родичам знову знайти одне одного. У МКЧХ працюють над тим, щоб у найкоротші терміни знайти способи продовжити цю роботу.

Міжнародний комітет Червоного Хреста - гуманітарна організація, що здійснює свою діяльність у всьому світі, виходячи з принципів нейтральності та неупередженості. Вона надає захист та допомогу постраждалим у збройних конфліктах та внутрішніх заворушеннях, є складовою Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Штаб-квартира знаходиться у Женеві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-