Спроби РФ поділити Європу є неприйнятними - глава МЗС Грузії

Спроби РФ поділити Європу є неприйнятними - глава МЗС Грузії

Укрінформ
Віцепрем'єр та міністр закордонних справ Грузії Давід Залкаліані під час телефонної розмови з помічником держсекретаря США у справах Європи та Євразії Карен Донфрід заявив, що спроби Росії поділити Європу є неприйнятними.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Грузия-Online.

«Наша позиція непохитна – як для Грузії, так і для наших партнерів спроби Росії поділити Європу та легітимувати свої сфери впливу за допомогою погроз силою та агресивної риторики є абсолютно неприйнятними. Саме такими спробами, агресією в регіоні, окупацією та анексією територій суверенних держав, невиконанням міжнародних зобов'язань, Росія навмисно намагається зруйнувати архітектуру європейської безпеки», - заявив Залкаліані.

За його словами, особливо цинічно те, що Росія сама є підписантом угод, згідно з якими всі суверенні країни мають право самостійно визначати свою зовнішню політику та приймати рішення щодо альянсів у сфері безпеки.

Читайте також: НАТО ніколи не піде на компроміс з Росією щодо принципів - Столтенберг

Як повідомлялося, цього тижня в Європі відбулися численні дипломатичні заходи щодо обговорення питань європейської безпеки та зниження напруженості навколо України, що виникла внаслідок концентрації російських військ поблизу кордонів України та на її тимчасово окупованих територіях. Серед цих заходів – неформальна зустріч міністрів оборони ЄС, яка була продовжена у форматі неформальної зустрічі міністрів закордонних справ (Gymnich). Обидва форуми пройшли з ініціативи французького головування ЄС у Бресті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-