У Латвії затримали двох підозрюваних у шпигунстві на Росію

У Латвії затримали двох підозрюваних у шпигунстві на Росію

Укрінформ
Служба державної безпеки Латвії (VDD) спільно зі Службою військової розвідки та безпеки (MIDD) затримала двох осіб за підозрою у багаторічній співпраці з російською військовою розвідкою.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу VDD.

«Проведені контррозвідувальні операції є результатом тісної і продуктивної співпраці між VDD та MIDD, і їх реалізація запобігла подальшому втягуванню цих осіб у діяльність проти Латвійської держави», — наголосив керівник VDD Нормундс Межвієтс.

Затримання підозрюваних було проведено ще в 2021 році в рамках двох кримінальних процесів, розпочатих за статтею «шпигунство». Отримана VDD інформація свідчить про те, що підозрювані зустрічалися з представниками російської військової розвідки на території РФ. Їх заарештовано.

30 грудня 2021 року VDD передала матеріали справи до прокуратури з вимогою розпочати кримінальне переслідування. За наявною інформацією, один з обвинувачених використовував отримані під час професійної діяльності контакти з метою отримати, узагальнити, проаналізувати і передавати російській військовій розвідці інформацію про бойові можливості, процедури, плани та навчання Національних збройних сил, оборонні закупівлі та розширений контингент НАТО на території Латвії. В результаті процесуальних дій отримано значний обсяг доказів, зокрема документи та носії інформації.

У другій кримінальній справі обвинувачений також підозрюється у багаторічній співпраці з російською військовою розвідкою, наданні інформації, що стосується військових інтересів Росії.

В інтересах розслідування VDD додаткової інформації не надає.

Як повідомлялося у грудні минулого року, Сейм Латвії задовольнив прохання Генеральної прокуратури країни розпочати кримінальну справу стосовно депутата парламенту Яніса Адамсонса, підозрюваного в діях на користь Росії. За даними ЗМІ, VDD підозрює Адамсонса за більше ніж 40 епізодами шпигунства. У жовтні суд Відземського передмістя Риги постановив залишити Адамсонса під арештом.

Фото: VDD

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-