Шендерович залишає Росію через загрозу в'язниці

Шендерович залишає Росію через загрозу в'язниці

Укрінформ
Російський письменник, драматург, сатирик Віктор Шендерович вирішив залишити Росію у зв'язку з ймовірним порушенням кримінальної справи за заявою бізнесмена Євгена Пригожина та можливим арештом на час слідства.

Як передає Укрінформ, про це письменник повідомив у Фейсбуці

«Я завжди приходив за повістками на допити і в суди… Так воно і йшло з часів першого переслідування за програму "Куклы", транзитом через усі автозаки, адміністративки та нові кримінальні злочини "нульових" - до мільйонного штрафу часів "підкорення Криму" та нових автозаків … Але від особистої участі у кримінальній справі, яка мені світить за заявою Пригожина, я, мабуть, утримаюсь... І я вирішив перечекати зовні», - написав Шендерович.

При цьому він пояснив, що справа тут «не стільки в гіпотетичному терміні (до нього в моєму розпорядженні залишалося б принаймні якась кількість часу), скільки в досудових заходах». Стаття 128 1 КК РФ передбачає обмеження волі на час слідства. У письменника «чомусь немає особливих підстав сумніватися в тому, що цю норму може бути застосовано».

Як повідомлялося, 30 грудня 2021 року компанія Пригожина, якого називають "кухарем Путіна", "Конкорд" заявила про стягнення з Олексія Навального та його прихильників, у тому числі з Шендеровича, понад 4 млн рублів (53,4 тис. доларів) за позовами "про захист честі, гідності та ділової репутації".

У компанії додали, що в процесі розгляду знаходяться вісім позовних заяв і до подачі готуються ще близько семи.

Також наприкінці минулого року Віктора Шендеровича було внесено Мін'юстом до реєстру ЗМІ-іноагентів

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-