Блінкен: Коли росіяни опинилися у вашому домі, іноді дуже важко змусити їх піти

Блінкен: Коли росіяни опинилися у вашому домі, іноді дуже важко змусити їх піти

Укрінформ
Один з уроків новітньої історії полягає в тому, «що коли росіяни опинилися у вашому домі, то іноді дуже важко змусити їх піти», заявив у п’ятницю державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів щодо ситуації в Казахстані.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

США дуже стурбовані надзвичайним станом у Казахстані, наголосив він.

«Ми закликали владу реагувати належним чином, пропорційно», - додав він, зазначивши, що розмовляв у четвер з казахським міністром закордонних справ країни й «підтвердив повну підтримку конституційних інституцій, а також абсолютну важливість поваги до прав людини, свободи ЗМІ, включно з відновленням Інтернету».

Блінкен підкреслив важливість захисту прав протестувальників, водночас, за його словами, США засуджують насильство, «скоєне будь-ким, у тому числі спрямоване проти державних інституцій та уряду».

Він також висловив сумнів у правомірності запрошення владою сил керованої Росією Організації договору про колективну безпеку.

«Мені здається, що казахська влада та уряд, безперечно, мають такі можливості... Тому незрозуміло, чому вони відчули потребу у будь-якій сторонній допомозі. Ми намагаємося дізнатися про це більше», - додав він.

За його словами, «уряд сам зможе швидко розв’язати проблеми, з якими стикається, - економічного та політичного характеру».

Як повідомляв Укрінформ, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ почалися в Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та його союзників до Казахстану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-