Протести у Казахстані: НАТО закликає всі сторони утриматися від насилля

Протести у Казахстані: НАТО закликає всі сторони утриматися від насилля

Укрінформ
Північноатлантичний альянс закликає всі сторони конфлікту у Казахстані утриматися від насилля й вирішувати питання шляхом діалогу.

Як передає Укрінформ, про це у Твіттері написав спеціальний представник генерального секретаря НАТО по країнах Південного Кавказу і Центральної Азії Хав'єр Коломіна.

«НАТО розділяє серйозне занепокоєння ситуацією в Казахстані, включаючи повідомлення про жертви. Ми закликаємо всі сторони проявляти стриманість, утримуватися від насильства та продовжувати діалог», - зазначив він.

За слова Коломіни, органи влади Казахстану повинні поважати міжнародні зобов'язання щодо прав людини, включаючи право на мирний протест.

Як повідомляв Укрінформ, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що у місті Алмати ситуація стабілізувалася, проте терористи як і раніше завдають збитків державі та приватному майну, тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Всього в країні вже затримано 3 811 осіб у зв'язку із заворушеннями. Крім того, 26 учасників заворушень вбиті і ще стільки ж поранені.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-