США запровадили санкції проти лідера боснійських сербів Додіка

США запровадили санкції проти лідера боснійських сербів Додіка

Укрінформ
Вашингтон запровадив санкції проти лідера боснійських сербів, експрезидента Республіки Сербської, що входить до складу Боснії та Герцеговини, Мілорада Додіка через його «дестабілізуючу корупційну діяльність» на Західних Балканах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство фінансів США.

Міністерство вказує на порушення Додіком мирної угоди від 1995 року та його участь у корупції та хабарництві.

Також Мінфін США запровадив санкції щодо медіаплатформи «Альтернативна телевізія Баня-Луки», яку лідер боснійських сербів придбав для реалізації своїх інтересів. «Дестабілізуюча корупційна діяльність Мілорада Додіка та його спроби зруйнувати Дейтонські мирні угоди, що мотивовані його власними корисливими інтересами, загрожують стабільності Боснії та Герцеговини та всього регіону», - заявив, заступник міністра фінансів з питань розслідування тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Зазначається, що Додік прагне вивести армію Республіки Сербської зі складу збройних сил Боснії та Герцеговини. «Сполучені Штати без вагань діятимуть проти тих, хто прагне корупції, дестабілізації та розколу за рахунок власного народу, а також проти тих, хто сприяє такій поведінці», - зазначив Нельсон.

Дейтонські угоди були підписані з ініціативи Великої Британії та США президентами Боснії та Герцеговини, Хорватії та Сербії в 1995 році, вони поклали край етнічному конфлікту в країні та встановили нинішню конституцію Боснії та Герцеговини. Згідно з угодами, Боснія і Герцеговина залишалася єдиною федеративною державою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-