Справа МН17: суд у березні заслухає захист підполковника ГРУ Пулатова

Справа МН17: суд у березні заслухає захист підполковника ГРУ Пулатова

Укрінформ
У Нідерландах у судовому комплексі “Схіпхол", де проходять слухання у справі МН17, закінчилося чергове судове засідання суду.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, наступне призначено на 10:00 за місцевим часом 7 березня 2022 року.

Тоді слово у суді матиме захист одного з чотирьох обвинувачених - підполковника ГРУ Олега Пулатова, який виявив бажання долучитися до процесу.

“У березні ми заслухаємо захист”, - зазначив головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс.

Він також наголосив, що ще у перший день слухань 9 березня 2020 року суд зазначив, що обставини цієї справи унікальні і тому процес буде особливим.

Сьогодні, 22 грудня, нідерландські прокурори продовжили представлення обвинувального акту, а також озвучили вимогу щодо вироку.

“Ми вимагаємо, щоб обвинувачені Гіркін, Дубинський, Пулатов та Харченко у знищенні літака в складі організованої групи осіб, що призвело до загибелі 298 осіб, були засуджені до довічного ув'язнення", - сказала під час свого виступу нідерландський прокурор Манон Ріддербекс.

Вона також зазначила, що є сумніви щодо приведення вироку до виконання, адже РФ не екстрадує своїх громадян.

“Водночас ніхто не знає, що буде у майбутньому. Тож ми зі свого боку маємо докласти усіх зусиль щодо їхнього арешту”, - наголосила вона.

Як повідомляв Укрінформ, нідерландські прокурори, представляючи обвинувальний акт, зазначили, що під час розслідування не було виявлено жодних слідів іншої зброї, яка могла б знищити у 2014 році пасажирський літак рейсу МН17, окрім ЗРК “Бук”.

Також у суді було показано маршрут “Бука”. Зокрема, на відео, що було зроблено вранці 18 липня 2014 року, установка була зафіксована біля підконтрольного бойовикам Луганська без однієї ракети. Після цього “Бук” було перевезено назад в Росію.

За даними слідства, “Бук” було повернуто в Росію за наказом Гіркіна, за участю Дубинського, Харченка та Пулатова.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-