У Литві визнали договір із «Білоруськалієм» загрозою нацбезпеці

У Литві визнали договір із «Білоруськалієм» загрозою нацбезпеці

Укрінформ
Литовська урядова комісія з перевірки угод стратегічних підприємств оголосила, що договір "Литовських залізниць" з білоруським виробником добрив "Білоруськалій" та зміни у ньому загрожують безпеці країни.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише Delfi з посиланням на уряд Литви. 

«Комісія ухвалила рішення, що укладений у 2018 році між "Білоруськалієм" та "ЛЗ" договір про організацію перевезення вантажів залізницею, а також зміна, внесена в договір у жовтні 2021 року, не відповідають інтересам національної безпеки», - повідомив уряд.

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте минулого тижня сказала, що рішення щодо цього договору комісія має ухвалити ще цього року.

До комісії 8 грудня звернувся міністр транспорту Марюс Скуодіс із проханням дати оцінку, чи відповідає договір "Литовських залізниць" та "Білоруськалія" інтересам національної безпеки.

Якщо уряд визнає, що він загрожує безпеці країни, це може бути підставою для припинення транзиту з мінімальними збитками.

Компанія "Литовські залізниці" підписала договір з "Білоруськалієм" навесні 2018 року, він діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Державний виробник "Білоруськалій" потрапив під санкції Сполучених Штатів у серпні, через рік після спірних президентських виборів, на яких Олександр Лукашенко заявив про перемогу. 

Після того, як 8 грудня набули чинності санкції США для "Білоруськалію", їхній транзит через Литву не було зупинено, оскільки "Білоруськалій" ще в листопаді виконав авансовий платіж "Литовським залізницям".

Вже після набуття чинності санкцій уряд оголосив, що домагатиметься розірвання договору Lietuvos gelezinkeliai з "Білоруськалієм".

Фото: Scanpix

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-