У Китаї знайшли ідеально збережений ембріон динозавра

У Китаї знайшли ідеально збережений ембріон динозавра

Фото
Укрінформ
Китайські науковці оголосили, що знайшли ідеально збережений ембріон динозавра, який от-от мав вилупитися з яйця.

Як передає Укрінформ про це повідомляє BBC.

Зазначається, знахідка була зроблена у Ганчжоу на півдні Китаю. Її вік науковці оцінюють у 66 мільйонів років. За словами дослідників, це «найкращий ембріон динозавра, який будь-коли знаходили».

Повідомляється також, що ембріон належить овірапторозавру або беззубому тероподу. Його вже назвали «Бейбі Їньлянь». Довжина ембріона від голови до хвоста - 27 см. Зазначається, що яйце знайшли ще у 2000 році, але помістили на зберігання на 10 років. Під час ремонту в музеї працівники перебирали старі експонати та наштовхнулися на це яйце, яке дослідили за допомогою рентгену.

Очікується, що ця знахідка дозволить вченим зрозуміти зв'язок між динозаврами та сучасними птахами. Зокрема, рентген показує, що ембріон перебував у скрученій позиції – так само як у птахів перед тим, як вони вилуплюються з яйця. На думку вчених, це свідчить про те, що така поведінка розвинулася спочатку серед динозаврів, а згодом перейшла до птахів.

Овірапторозаври – це група дрібних і середніх птахоподібних динозаврів, що були поширені у крейдяному періоді в основному у Північній півкулі. Вони жили між 100 та 66 мільйонів років тому на континенті, який згодом розділився на Азію та Північну Америку.

Як повідомляв Укрінформ, у Польщі вчені знайшли декілька сотень відбитків лап динозаврів щонайменше 7 різних видів, а також скам’янілості з того ж періоду.

Фото: Courtesy of Xing Lida

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-