Білоруські силовики б'ють мігрантів - Amnesty

Білоруські силовики б'ють мігрантів - Amnesty

Доповідь
Укрінформ
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) звинуватила білоруських прикордонників у жорстокому поводженні з мігрантами з кризових районів та здирстві.

Як передає Укрінформ, доповідь опублікована на сайті AI.

Доповідь «Моє тіло посиніло від побоїв» заснована на опитуванні 75 біженців, яких у період із липня по листопад 2021 року заманили до Білорусі. Їм обіцяли, що вони зможуть безперешкодно перетнути кордон Європейського Союзу. Серед опитаних – сім'ї із дітьми. Більшість із них – громадяни Іраку.

Біженці стверджують, що білоруські прикордонники кийками та прикладами автоматів били людей, погрожували нацькувати на них сторожових собак і змушували перейти на польську територію, зокрема через холодну річку зі швидкою течією. При цьому "сім'ї було розділено". Про це, зокрема, згадує мігрант сирієць, якого привезли з Мінська на кордон з ЄС на військовій вантажівці у складі групи з 80 осіб.

Загалом автори звіту стверджують, що білоруські прикордонники користувалися безпорадним становищем біженців, били їх і часто забирали гроші та мобільні телефони. Багато хто з тих, хто опинився в "місцях збору" – малонаселених районах на кордоні з Польщею – не могли повернутися до неогороджених районів. Декілька людей розповіли AI, що змогли залишити цю зону, лише коли дали хабар білоруським прикордонникам.

Правозахисники Amnesty International звинувачують у застосуванні насильства до мігрантів і польських силовиків. Ті силою видворяли мігрантів, які дісталися території Європейського Союзу.

Міграційна криза на білоруському кордоні з країнами ЄС почалася влітку і загострилася на початку листопада. Особливо неспокійно було на білорусько-польському кордоні. До грудня кількість біженців там зменшилася: стихійні табори зникли, білоруська влада розмістила частину мігрантів у логістичному центрі. Близько тисячі тих, хто приїхав, залишили білоруську територію, вилетівши до Іраку.

Країни ЄС звинувачують режим Олександра Лукашенка у створенні міграційної кризи на кордоні. 2 грудня Євросоюз увів п'ятий пакет санкцій проти Білорусі. Під обмеження потрапили 17 фізичних осіб та 11 організацій, серед яких авіакомпанія "Белавіа" та державне виробниче об'єднання "Белоруснафта". Аналогічних заходів вжило Міністерство фінансів США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-