ЄС засуджує вирок Тихановському та вимагає звільнення політв’язнів у Білорусі

ЄС засуджує вирок Тихановському та вимагає звільнення політв’язнів у Білорусі

Заява
Укрінформ
Європейський Союз засудив вирок білоруського «суду» у місті Гомель для Сергія Тихановського та ще п’яти провідних білоруських політичних діячів, який передбачає для кожного з них тривале тюремне ув’язнення на термін від 14 до 18 років.

Як передає Укрінформ, така позиція викладена у заяві речника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Сьогодні у Гомелі шість політичних в’язнів отримали необґрунтовані та жорстокі терміни ув’язнення від 14 до 18 років за надуманими звинуваченнями у «підготовці масових заворушень» або «поширенні ворожнечі», під час суду, що відбувався за зачиненими дверима… ЄС рішуче засуджує ці триваючі та грубі порушення прав людини та фундаментальних свобод з боку режиму у Мінську. ЄС підтверджує вимогу щодо негайного та безумовного звільнення всіх політичних в’язнів», - йдеться у документі.

Як зазначив речник ЄС, ці вироки є ще одним прикладом свавільного засудження громадян Білорусі, які скористалися свободою висловлювання та закликали до проведення вільних і справедливих виборів. Ці вироки є частиною жорстоких та системних репресій проти всіх незалежних голосів у Білорусі.

Документ нагадує, що Сергій Тихановський - блогер та активіст демократичного руху, заарештований та недопущений до президентської кампанії 2020 року, був засуджений до 18 років тюремного ув’язнення. Члени політичної групи, які номінували на президентських перегонах Світлану Тихановську та були заарештовані разом із Сергієм Тихановським 29 травня 2020 року, Артем Сакай та Дмитро Попов – сьогодні засуджені до 16 років ув’язнення. Ігор Лосік та Володимир Тіханович, блогери, котрі вели популярні канали в мережах Тelegram та Youtube та поширювали інформацію, пов’язану із президентською кампанією, отримали по 15 років ув’язнення. Ще один політичний діяч, Микола Статкевич, видатний білоруський опозиціонер та противник режиму Лукашенка, був засуджений до 14 років ув’язнення.

«Зараз у Білорусі перебувають понад 920 політичних в’язнів, багато з них піддаються тортурам та жорстокому поводженню, а їхня кількість продовжує зростати. Білорусь має дотримуватися власних міжнародних зобов’язань у рамках ООН і ОБСЄ. З огляду на порушення прав людини та репресії у Білорусі, що тривають, ЄС зважить на подальші санкції, відповідно до поетапного підходу, що був ухвалений Європейською радою 12 жовтня 2020 року», - йдеться у заяві речника ЄС.

Як повідомлялося, після фальсифікації президентських виборів в Білорусі у серпні 2020 року в країні почалися масові акції громадського протесту. Режим Лукашенка, легітимність якого не визнали ЄС та більшість демократичних країн світу, розпочав жорстокі репресії проти учасників протестів, опозиції, незалежної преси, правозахисників та громадських активістів.

2 грудня ЄС ввів у дію вже п’ятий пакет санкцій проти білоруського режиму за порушення прав людини та ситуацію з мігрантами на кордоні. Загалом в санкційному списку Євросоюзу проти режиму Лукашенка перебувають вже 183 особи та 26 компаній.

Фото: RFE/RL

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-