Євросоюз виділив ще €30 мільйонів для підтримки громадянського суспільства Білорусі

Євросоюз виділив ще €30 мільйонів для підтримки громадянського суспільства Білорусі

Укрінформ
Європейський Союз оголосив про виділення додаткових 30 мільйонів євро для підтримки громадянського суспільства в Білорусі.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена в понеділок на сайті Європейської Комісії.

«ЄС стоїть поряд із народом Білорусі у їх боротьбі за свободу й демократію. Ми збільшимо нашу підтримку з додатковими 30 мільйонами євро, що призначені для молоді, незалежних медіа, для підтримки малих та середніх підприємств в екзилі та допомоги діячам культури, проти яких режим Лукашенка продовжує застосовувати репресії... Рух за свободу народу Білорусі надихає нас всіх», - зауважила з цього приводу президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Зазначається, що метою такого збільшеного фінансування з боку ЄС є зміцнення стійкості та спроможностей білоруського суспільства, яке наразі страждає від політичної кризи, та просування демократичних змін в Білорусі із визначеними ключовими пріоритетами.

Серед таких пріоритетів, зокрема, надання підтримки незалежним медіа Білорусі, які піддаються системним утискам та репресіям з боку режиму Лукашенка. Виділені гроші будуть спрямовані на технічну допомогу та тренування журналістів, а також створення координаційної донорської структури, яка зможе доносити таку допомогу до тих, хто її потребує.

Другим напрямком є продовження контактів між людьми в ЄС і Білорусі. В першу чергу, це стосується обмінів серед молоді, науковців та професіоналів, розвиток академічної мобільності для студентів та викладацького складу, підтримка програм Європейського гуманітарного університету тощо.

Допомога призначена також для надання грантів на здійснення ініціатив у сфері культури та мистецтва, підтримка людей творчих професій як в Білорусі, так і за її межами.

Після оголошеного сьогодні рішення загальний обсяг допомоги ЄС для громадянського суспільства Білорусі з серпня 2020 року склав майже 65 мільйонів євро.

Як повідомлялося, вчора у Брюсселі, напередодні саміту Східного Партнерства, що має відбутися 15 грудня, відбулася зустріч високого представника ЄС із представниками білоруської опозиції та громадянського суспільства. Ця зустріч, яка відбулася за участі президента Єврокомісії Шарля Мішеля та кількох міністрів закордонних справ країн-членів, стала доброю нагодою для ЄС, щоб підтвердити незмінність підтримки демократичних прагнень народу Білорусі, а також наміру ЄС постійно тримати високо у порядку денному тему боротьби білорусів за свої права і свободи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-