Пандемія коронавірусу спричинила поширення малярії - ВООЗ

Пандемія коронавірусу спричинила поширення малярії - ВООЗ

Укрінформ
Через пандемію коронавірусу (COVID-19) країни послабили заходи боротьби з малярією, що призвело до суттєвого зростання показників захворюваності і смертності.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Новини ООН.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2020 році зареєстровано 241 млн нових випадків малярії (на 14 млн більше, ніж у 2019 році), і 627 тисяч людей померли від цієї хвороби (на 69 тисяч більше, ніж роком раніше).

Близько двох третин додаткових випадків інфікування та смертності експерти ВООЗ пов'язують з пандемією та введеними через неї обмеженнями на надання послуг у сфері охорони здоров'я.

Водночас зазначається, що найпесимістичніші прогнози ВООЗ не підтвердилися. Вчені побоювалися, що пандемія може призвести до подвоєння показників смертності від малярії в країнах Африки, які розташовані на південь від Сахари. Але уряди вжили термінових заходів, які допомогли уникнути такого сценарію.

Загалом на країни Африки на південь від Сахари припадають 95% всіх випадків малярії і 96% всіх летальних випадків цього захворювання. З 87 країн, в яких все ще існує малярія, в 46 торік виявлено менше ніж 10 тисяч інфікованих. Близько 80% випадків смерті – серед дітей віком до п'яти років.

Як повідомляв Укрінформ, у світі станом на ранок 6 грудня зафіксовано понад 266 млн випадків інфікування коронавірусом, одужали вже понад 239,7 млн ​​людей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-