Польща прийняла 20 тисяч білорусів, які стали жертвами репресій Лукашенка

Польща прийняла 20 тисяч білорусів, які стали жертвами репресій Лукашенка

Укрінформ
Від серпня минулого року Польща допомогла 20 тисячам білорусів, які cтали жертвами репресій режиму Олександра Лукашенка. 

Про це під час пресконференції в понеділок у Варшаві повідомила речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська, передає кореспондент Укрінформу.

“З 18 серпня минулого року, тобто від моменту, коли ситуація в Білорусі загострилася, Польща надала допомогу вже 20 тисячам білорусів, які зазнали репресій у цій країні”, - повідомила Міхальська.

За інформацією Управління з питань іноземців Польщі, цьогоріч від громадян Білорусі отримано вже близько 2 тис. прохань про надання статуту міжнародного захисту, що найбільше серед усіх іноземців.

Як повідомлялося, Польща не визнала результатів президентських виборів у Білорусі в серпні минулого року і закликала провести нові вибори за демократичними стандартами. У свою чергу режим Лукашенка звинуватив Варшаву у намаганні дестабілізувати ситуацію в РБ і зазіханні на територіальну цілісність країни. Білорусь і Польща взаємно оголосили персонами нон грата кількох дипломатів, у білоруських в’язницях перебувають декілька провідних діячів польської національної меншини у цій країні.

Від серпня на польсько-білоруському кордоні триває міграційна криза, викликана гібридними діями Білорусі за підтримки Росії. Мінськ притягує до РБ мігрантів з Близького Сходу, зокрема Іраку, обіцяючи їм швидке потрапляння до західної Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-