Боррель: Ситуація на кордонах ЄС та Білорусі - класичний прояв гібридної агресії

Боррель: Ситуація на кордонах ЄС та Білорусі - класичний прояв гібридної агресії

Укрінформ
Ситуація, що складається на кордонах Польщі, Литви та Латвії з Білоруссю, є класичним проявом гібридної агресії з боку режиму Лукашенка, і ЄС повинен знайти на це відповідь.

Про це у Брюсселі на пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів Євросоюзу з питань оборони заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми є свідками нестабільності, конфліктів, транснаціональних загроз, які завдають шкоди нашій безпеці. Ми бачимо також використання гібридних тактик, як це відбувається сьогодні на кордоні з Білоруссю. Ще кілька місяців тому таке було важко навіть уявити», - сказав Боррель.

За його словами, у передмові до «Стратегічного компаса ЄС», який був представлений міністрам оборони та закордонних справ, він написав, що у сучасному світі «класична» межа між війною і миром є розмитою, вона більше не є «чорно-білою».

«Світ сповнений гібридних ситуацій, динаміка яких визначається конкуренцією, залякуванням та заподіянням шкоди. Те, що ми бачимо сьогодні на кордонах Польщі й Литви з Білоруссю, - це типовий приклад. Це дуже добре показує, що ми стикаємося з гібридною війною, яка має дуже багато відтінків між чорним та білим, між миром та війною. І де буквально все, навіть люди, можуть перетворюватися на зброю», - зазначив високий представник ЄС.

Як повідомлялося, режим Лукашенка після санкцій Євросоюзу спровокував міграційну кризу на кордонах з Литвою, Латвією та Польщею. Мігранти з Іраку, Сирії та низки африканських країн масово прибувають до Білорусі. Прикордонна служба цієї держави доставляє їх до кордонів країн ЄС.

Наразі у прикордонній смузі виявилися заблокованими тисячі людей. З наближенням зими ситуація загрожує перерости у гуманітарну катастрофу.

Фото: European Union/EP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-