Двоє російських шпигунів отримали тюремні терміни в Литві

Двоє російських шпигунів отримали тюремні терміни в Литві

Укрінформ
Клайпедський окружний суд Литви визнав двох громадян республіки винними у шпигунстві на користь Росії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

Генерального директора організації Juvenis Алексеюса Грейчюса засуджено у цій справі до чотирьох років позбавлення волі. У суді провину він не визнав. Інший обвинувачений – Міндаугас Тунікайтіс – засуджений до 1,5 років позбавлення волі. Він визнав провину. Кримінальну справу розглядали у закритому режимі.

Грейчюса і Тунікайтіса, затриманих у березні 2020 року, звинуватили у зборі інформації, яка потім передавалася якомусь агенту ФСБ. Фігуранти не були знайомі один з одним, але, за даними слідства, підтримували зв'язок з тим самим агентом ФСБ, який діяв у Калінінградській області. За зібрані та передані відомості Грейчюс та Тунікайтіс отримували винагороду.

Тунікайтіс жив на кордоні з Калінінградською областю РФ, регулярно їздив туди. Майже шість років він робив фотографії і відео об'єктів, що цікавили ФСБ. Грейчюс, згідно з матеріалами справи, майже чотири роки організовував заходи, які повністю чи частково фінансував представник російської спецслужби. Обвинувачений у шпигунстві знімав на камеру осіб, які брали участь у цих заходах, а записи передавав представнику ФСБ.

Суд зазначив, що передана російській стороні інформація не була державною таємницею, але судді прирівняли ці відомості до секретних, оскільки ними цікавилися іноземні спецслужби.

Обвинуваченим загрожувало покарання від трьох до 15 років позбавлення волі. Тунікайтісу призначили термін ув'язнення нижче мінімального, оскільки суд врахував як пом'якшувальні обставини його зізнання, сімейний стан та стан здоров'я. На оскарження вироку закон відводить 20 днів.

Грейчюс – видавець, лівий активіст, координатор акції "Безсмертний полк" у Клайпеді. Його батько – письменник Римантас Грейчюс – народився у засланні в Сибіру.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-