У Британії випробовують нову вакцину проти Еболи

У Британії випробовують нову вакцину проти Еболи

Укрінформ
У Великій Британії розпочалися випробування нової вакцини проти вірусу Ебола, ефективної проти двох найпоширеніших його штамів.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Guardian.

Ця розробка науковців Оксфордського університету створена за тією самою технологією, що і вакцина Oxford/AstraZeneca проти коронавірусу.

За словами розробників, нова вакцина буде ефективною не лише проти заїрського, найбільш смертельного штаму вірусу Ебола (за відсутності лікування викликає смерть у 70%-90% випадків), як наявні на сьогодні препарати, а й проти другого за кількістю летальних випадків штаму - суданського (летальність близько 50%).

Вона заснована на ослабленому вірусі, який був модифікований так, що не може викликати в людини хворобу.

Провідний дослідник Інституту Дженнер в Оксфорді доктор Деніел Дженкін зазначає, що перевагою розробок є те, що вакцина може вироблятися не лише у Британії, а й у країнах із середнім достатком.

Зараз науковці шукають добровольців для проведення першої фази клінічних досліджень.

Хвороба, спричинена вірусом Ебола, - гостре інфекційне захворювання, що характеризується часто тяжким перебігом, високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів з розвитком важкого геморагічного синдрому.

Геморагічна лихоманка Ебола поширюється переважно у Західній Африці. Лише у 2014-2016 роках вона спричинила понад 11 000 смертей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-