Литва залишає військових на кордоні з Білоруссю ще на три місяці

Литва залишає військових на кордоні з Білоруссю ще на три місяці

Укрінформ
Литовський парламент продовжив повноваження, надані військовим на час надзвичайних ситуацій стосовно осіб, які не підпорядковані їм. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Сейму.

Під час виконання завдань на кордоні литовські військовослужбовці зможуть і надалі давати обов'язкові до виконання вказівки, затримувати людей, які не виконують їхні вказівки, тимчасово обмежувати можливість потрапляння на певну територію або в певне приміщення, перевіряти документи, проводити особистий огляд та огляд особистих речей, застосовувати спеціальні засоби.

Військові на кордоні з Білоруссю допомагають співробітникам Служби охорони державного кордону Литви (СОДКЛ) справлятися з міграційною кризою. Також зараз на кордоні з Білоруссю будується огорожа для захисту території країни.

Постанову президента Литви Гітанаса Науседи, яка в умовах масового припливу мігрантів дає військовослужбовцям особливі повноваження стосовно осіб, які не підпорядковані їм, було ухвалено 13 серпня. Термін її дії було визначено на три місяці. Сейм ухвалив це рішення 10 вересня.

Цього року з Білорусі до Литви незаконно потрапило майже 4,2 тис. мігрантів. За період з 2 серпня, коли почали застосовувати тактику розвороту мігрантів, у країну не пропустили більш як 6 тис. іноземців.

Вільнюс звинувачує мінський режим в організації потоків мігрантів і називає це гібридною агресією. У зв'язку з цим у Литві оголошено екстремальну ситуацію.

Через велике скупчення мігрантів на кордоні Білорусі з Польщею та спроби прориву кордону Сейм Литви цього тижня запровадив на ділянці кордону та у прикордонних з Білоруссю самоврядуваннях надзвичайний стан.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-