В Австрії можуть дозволити «асистоване самогубство»

В Австрії можуть дозволити «асистоване самогубство»

Укрінформ
Уряд Австрії погодив законопроєкт щодо надання громадянам права на пасивну добровільну евтаназію або «асистоване самогубство», коли тяжкохворий чи невиліковно хворий пацієнт самостійно приймає смертоносний препарат за лікарського схвалення та сприяння.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у суботу «Австрійське агентство преси» (АРА).

«Уряд погодив нове законодавче регулювання евтаназії в Австрії. Кожен, хто хоче скористатися допомогою в самогубстві, з 2022 року може скласти «розпорядження про смерть» – подібно до «розпорядження пацієнта». Це буде доступно лише для тяжкохворих або невиліковно хворих людей», - йдеться у повідомленні.

Згідно з розробленим урядом законопроєктом, схвалення якого парламентом очікується у грудні, «розпорядження про смерть», з допомогою якого приймається рішення про асистоване самогубство, може бути складено лише особисто відповідною особою. Право на це матимуть тяжкохворі чи невиліковно хворі люди, які повинні бути повнолітніми та здатними самостійно приймати рішення. Для неповнолітніх «асистоване самогубство» залишатиметься під забороною.

Розпорядження про смерть можна буде скласти лише після надання відповідних роз’яснень з боку двох лікарів. Здатність людини, яка хоче померти, приймати рішення також має бути підтверджена лікарем. Смертоносний препарат можна буде потім отримати в аптеці, його приймати треба буде самостійно. Активна евтаназія, коли лікар робить хворому смертельну ін'єкцію, як і раніше, в Австрії буде забороненою.

Читайте також: Іспанія легалізувала евтаназію

«Асистоване самогубство» стало можливим в Австрії після того, як конституційний суд країни у грудні 2020 року постановив, що закон про заборону евтаназії порушує право людини на cамовизначення. Неконституційним було визнано положення про заборону усіх видів асистованого самогубства. Конституційний суд зобов'язав уряд і парламент Австрії до 1 січня 2022 року розробити й ухвалити відповідне законодавство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-