Українські науковці знайшли речовини, які можуть запобігти гострій пневмонії від COVID-19

Українські науковці знайшли речовини, які можуть запобігти гострій пневмонії від COVID-19

Укрінформ
Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) разом із Інститутом фізіології імені О.О. Богомольця НАН України віднайшли речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігти гострому запаленню легень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ІМБГ в Фейсбуці.

"Дослідження ще тривають, але попередні їх результати дають підстави вважати, що підібрані сполуки є перспективними для створення в подальшому медичних препаратів, які рятуватимуть від найнебезпечнішого наслідку коронавірусної хвороби - гострого респіраторного дистрес синдрому", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: «Постковід» із задишкою та проблемами з концентрацією може тривати рік – експерт

Зазначається, що вчені поставили собі за мету підібрати речовини, які, впливаючи на відповідний фермент клітин крові – гранулоцитів (нейтрофілів), блокуватимуть розвиток запального процесу. Цей фермент називається протеїнкіназа С бета, і він є ключовим для «діяльності» нейтрофільних позаклітинних пасток. Такі пастки здатні вловлювати та затримувати «чужаків» - мікробів.

Читайте також: У США відкривають клініку для людей з постковідним синдромом

"Коли в наш організм потрапляє інфекція – віруси чи бактерії, - гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки, власне, - це сіті, «сплетені» з ДНК загиблих клітин крові. Проте під дією вірусу SARS-CoV-2 гранулоцити схильні до, образно кажучи, «масового самовбивства». Іншими словами - нейтрофільних позаклітинних пасток, які мали би захистити організм, утворюється настільки багато, що вони призводять, навпаки, до його саморуйнування", - пояснюють в ІМБГ.

Читайте також: Постковідний синдром може мати близько 170 симптомів – лікар

Упродовж майже півтора року досліджень науковцям вдалося підібрати кілька сполук, які здатні пригнічувати здатність гранулоцитів до неконтрольованого утворення нейтрофільних позаклітинних пасток. Науковці відділу біомедичної хімії ІМБГ виконали комп’ютерне моделювання для передбачення сполук з потрібною біологічною активністю, а відтак синтезували спрогнозовані сполуки.

Як повідомляється, від їх тестування на ізольованих лейкоцитах вчені перейшли до серії експериментів in vivo.

Читайте також: Неврологічні чи психічні розлади має третина людей, які перехворіли на COVID-19

На думку команди науковців, підібрані сполуки мають дуже хороші перспективи в попередженні нейтрофіл-залежних ушкоджень при гострому запаленні легень у пацієнтів з ковідом.

Проєкт учених із двох академічних інститутів (керівник проєкту – д.х.н. Сергій Ярмолюк, ІМБГ) підтримав Національний фонд досліджень України.

Як повідомлялося, минулої доби в Україні зафіксували 9 524 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіло 2 644 694 особи, одужало – 2 329 418, летальних випадків – 60 810, проведено 13 581 768 ПЛР-тестувань.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-