На президента Бразилії позиваються в Гаагу через вирубку лісів Амазонії

На президента Бразилії позиваються в Гаагу через вирубку лісів Амазонії

Укрінформ
Австрійська неурядова екологічна організація AllRise подала у вівторок позов до Міжнародного кримінального суду в Гаазі на президента Бразилії Жаїра Болсонару через масштабну вирубку лісів Амазонії, що, на думку позивачів, є «злочином проти людяності».

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на CBS News.  

У судовому позові наголошується, що Болсонару та його адміністрація несуть відповідальність за дії, «безпосередньо пов'язані з негативними наслідками зміни клімату у всьому світі».

Активісти поклали відповідальність на Болсонару за вирубку тропічних лісів Амазонії площею 4 тисяч кв. км на рік, при цьому ці темпи зросли за час правління Болсонару на 88%.

Група експертів підрахувала, що стрімке вирубування лісів і викликане цим подальше глобальне потепління призведе до загибелі понад 180 тисяч осіб у цьому столітті.

Читайте також: В Амазонії вирубали рекордну кількість лісу за місяць

Обсяг парникових газів від лісових пожеж і промислового сільського господарства в Амазонії перевищує загальні щорічні викиди в Італії або Іспанії. Вирубка лісів в регіоні вивільняє тепер більше вуглекислого газу, ніж можуть поглинути ліси Амазонії.

«Те, що відбувається в Амазонії – масова вирубка лісів, і ми хочемо зрозуміти причинний зв'язок цього з глобальним потеплінням… Саме так Римський статус і визначає поняття злочину проти людяності: навмисне знищення природи і її захисників», - сказав засновник AllRise Йоганнес Веземанн.

Водночас зазначається, що Міжнародний кримінальний суд не зобов'язаний розглядати позови, подані до відомства окремими особами або групами, і не коментує їх аж до можливого початку попереднього вивчення справи.

Читайте також: У джунглях Амазонії – рекордна посуха

В офісі Болсонару поки не прокоментували дану інформацію, пише видання.

Як повідомляв Укрінформ, вирубка тропічних лісів Амазонки в Бразилії досягла найвищого рівня з 2008 року.

За словами науковців, відтоді, як у січні 2019 року президент Жаїр Болсонару прийшов до влади, ліси почали втрачати площу з прискореними темпами, оскільки президент заохочував сільське господарство та видобуток корисних копалин у найбільшому тропічному лісі світу.

Ці ліси є домівкою для близько трьох мільйонів видів рослин і тварин. Також ці ліси - джерело життєво важливого запасу вуглецю, що уповільнює темпи глобального потепління.

Фото: blogs.edf

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-