У США подали заявку на екстрене використання таблеток проти COVID-19

У США подали заявку на екстрене використання таблеток проти COVID-19

Укрінформ
Американська фармацевтична компанія Merck звернулася до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США із запитом на дозвіл масового виробництва таблеток для лікування COVID-19.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на AP.

Якщо FDA надасть дозвіл на екстрене використання противірусного препарату «Молнупіравір», це буде перша таблетка, показана для лікування коронавірусної хвороби.

Усі інші методи лікування COVID-19, що підтримуються FDA, вимагають внутрішньовенного введення або ін’єкції.

Як зазначається, противірусні таблетки, які люди можуть приймати вдома, щоб зменшити симптоми і прискорити одужання, можуть виявитися "революційними", оскільки знизять колосальне навантаження на лікарні США і допоможуть стримати спалахи захворювань в бідніших країнах зі слабкими системами охорони здоров’я.

Читайте також: Радник Зеленського прогнозує зростання ВВП попри коронакризу

Це також сприяло б двосторонньому підходу до пандемії: лікування за допомогою ліків і профілактика, у першу чергу за допомогою вакцинації.

FDA вивчить дані компанії про безпеку та ефективність препарату, перш ніж прийняти рішення, яке може бути оголошене за кілька тижнів.

Компанія Merck та її партнер Ridgeback Biotheotherapy заявили, що вони спеціально попросили регулятор надати дозвіл на екстрене використання таблеток для дорослих з COVID-19 від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Читайте також: Перші реально ефективні таблетки проти ковіду: що про них відомо

Як повідомляв Укрінформ, «Молнупіравір» спочатку розроблявся фармацевтичною компанією Drug Innovation Ventures (DRIVE) при Університеті Еморі як препарат для лікування грипу. Згодом технологію викупила інша американська фармкомпанія Ridgeback Biotherapeutics, яка підключила до розробки препарату Merck.

Він вбудовується в РНК вірусу, викликає мутації у вірусній РНК і в такий спосіб зупиняє його реплікацію (самовідтворення).

Випробування препарату показали, що він удвічі знижує ймовірність госпіталізації або смерті при COVID-19.

Компанія заявила, що до кінця 2021 року може виготовити 10 мільйонів курсів лікування (40 таблеток для курсу, що розрахований на 5 днів), а потім зможе наростити масштаби виробництва.

Читайте також: Росія вкрала у Британії формулу для «Спутник V» – The Sun

Раніше американська фармацевтична компанія Pfizer Inc. анонсувала появу таблеток проти коронавірусу до кінця року.

За даними Worldometer, у світі станом на ранок 12 жовтня зафіксували 239 030 115 випадків зараження коронавірусом, зокрема 4 872 764 летальні, одужали 216 292 342 особи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-