Вибори у Німеччині: хто боротиметься за «головування» в уряді та нові результати

Вибори у Німеччині: хто боротиметься за «головування» в уряді та нові результати

Укрінформ
Консервативний блок ХДС/ХСС буде намагатися провести коаліційні переговори так, аби створити уряд, у якому став би старшим партнером.

Про це заявив голова ХДС Армін Лашет увечері 26 вересня після оголошення попередніх результатів парламентських виборів.

«Ми все зробимо, щоб побудувати уряд під керівництвом союзу (ХДС/ХСС), адже ФРН потребує коаліцію майбутнього, яка модернізує цю країну», - заявив Лашет.

При цьому він підкреслив, що хоча остаточних цифр і даних щодо волевиявлення поки немає, консерватори своїм результатом незадоволені. Лашет зазначив, що було зразу зрозуміло, що без адміністративного бонусу, яким 16 років була Ангела Меркель, партії буде важко, та подякував багаторічній голові ХДС і канцлерці, яка стояла у групі підтримки, за «16 добрих років для Німеччини».

Читайте також: Кандидат у канцлери ФРН вкинув в урну неправильно складений бюлетень

Він назвав ситуацію «виключною», адже уряд доведеться створювати з трьох партій. Попереду великі виклики, перед якими «всі демократичні сили мають триматися разом», - сказав Лашет, звертаючись, очевидно, до потенційних партнерів по коаліції.

Виборчу кампанію Лашет назвав «майже чесною».

Кандидат від Соціал-демократичної партії Олаф Шольц у своєму зверненні до прихильників ухилився від згадок майбутньої коаліції, лише зауважив, що СДПН – надійна, прагматична та впевнена в собі партія. Він не коментував результат, лише назвав «великим успіхом» те, що СДПН покращує результат від виборів до виборів.

Читайте також: На виборах у Німеччині перемагають соціал-демократи на чолі з Олафом Шольцем

Очільник Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер відчував себе переможцем, адже його партія уперше отримала двозначну цифру. «Цей день зміцнив лібералів по всій Німеччині», - заявив Лінднер. Він також зазначив, що посилення центристських сил у країні є сигналом для зовнішніх партнерів, що «ФРН буде залишатися стабільним партнером».

Кандидатка від «Зелених» Анналена Бербок назвала показник свої партії «дуже-дуже хорошим», хоча бажаного результату партія не досягла. Вона не стала уточняти, з ким з найбільших партій вона хотіла б утворити коаліцію.

Майже визначеним є те, що Ліва партія увійти в новий уряд не зможе.

Читайте також: РФ запровадила у посольстві Німеччини посаду фахівця з дезінформації – Welt

Між тим, згідно з останніми даними, розрив між ХДС/ХСС і СДПН продовжує звужуватися. Перші мають 24,4%, другі - 25,6, СВД - 11,6 «Зелені» - 14,7%, «Альтернатива дня Німеччини» - 10,3%, Ліві - 5%.

У Бундестаг 20 скликання наразі проходять 756 депутатів, але ця кількість може зрости.

Сьогодні, 26 вересня, в Німеччині проходили вибори до Бундестагу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-