В Ізраїлі  кожна дев'ята заражена коронавірусом дитина отримала «тривалий» ковід

В Ізраїлі кожна дев'ята заражена коронавірусом дитина отримала «тривалий» ковід

Дослідження
Укрінформ
За статистикою ізраїльського МОЗ, понад 11% дітей, яким поставили діагноз COVID-19, зберігають симптоми захворювання більш ніж через 12 тижнів після зараження.

Як передає Укрінформ, такі дані наводить The Times of Israel.

Опитування батьків 13 864 дітей віком 3-18 років, які подолали вірус, виявило, що 11,2% мали  симптоми тривалого COVID-19.

Вони включають в себе порушення когнітивних здібностей (мислення, пам'ять), проблеми з психічним здоров'ям (депресивні і тривожні стани), недостатність функцій дихальної та серцево-судинної систем, а також низку ускладнень на інші органи.

Читайте також: У США відкривають клініку для людей з постковідним синдромом

Через півроку після зараження симптоми постковідного синдрому зберігалися у 1,8% дітей молодше 12 років і 4,6% підлітків у віці від 12 до 18 років.

На підставі останнього факту дослідники зробили висновок, що ризик «тривалого» COVID-19 підвищується з віком. Крім того, шансів отримати такий стан більше у тих, хто під час постановки діагнозу «коронавірусна інфекція» мав ознаки цього захворювання.

Читайте також: Що таке «затяжний COVID-19» і що з ним робити

Однак і серед безсимптомних хворих дітей 3,5% пізніше «заробили» постковідний синдром.

Головний недолік цього дослідження - формат опитування. Респондентів інтерв'ювали лікарі, але діагноз при цьому не ставили. Тому висока ймовірність, що в дані закралися помилки і неточності. Наприклад, деякі симптоми можуть бути пов'язані не з перенесеним захворюванням, а з обстановкою стресу: через локдауни, військові дії та загальну негативну атмосферу останнього року. Однак ізраїльські медики вважають, що результати їхньої роботи повинні слугувати достатньою підставою для поглибленого вивчення проблеми.

Фото: Avshalom Sassoni, Flash90

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-