США обіцяють Європі підтримку, щоб запобігти газовій кризі взимку

США обіцяють Європі підтримку, щоб запобігти газовій кризі взимку

Укрінформ
Сполучені Штати поділяють з Європою занепокоєння у зв’язку із зростанням цін на газ та спробами маніпуляцій із цими цінами з боку певних постачальників, та разом із європейським союзниками опрацьовують шляхи забезпечення європейських споживачів надійним та доступним постачанням газу цієї зими.

Про це сьогодні під час телефонної прес-конференції, що була організована під егідою медіа-хабу США в Брюсселі, заявила Секретар США з питань енергетики Дженніфер Ґренголм, яка наразі перебуває із візитом у Польщі, передає кореспондент Укрінформу.

Саме так представниця американського уряду відповіла на запитання Укрінформу про те, якими можуть бути спільні дії Сполучених Штатів і ЄС, щоб регуляторними та ринковими засобами заперечити спробам Росії знову маніпулювати цінами на газ, як це вже відбувалося під час газової кризи 2009 року.

«Підвищення цін на газ спричинило серйозні занепокоєння щодо надійності існуючих систем (енергетичного) постачання та безпеки в Європі. Адміністрація в США була дуже чіткою в тому, що ми і наші партнери маємо бути готовими стояти разом, коли з’являються гравці, які , ймовірно, маніпулюють постачанням з метою отримати власну вигоду», - заявила Дженніфер Ґренголм.

Читайте також: 1000 доларів за 1000 кубів: як дати відсіч штучній «газпромівській кризі»

Вона зауважила, що США поєднають зусилля з європейськими союзниками для забезпечення масштабного та безпечного постачання газу цієї зими, та продовжуватимуть інвестувати в енергетичні рішення, які допоможуть партнерам в диверсифікації джерел надходження енергії.

«Очевидно, це (диверсифікація) є дещо тривалішою перспективою, і ми маємо досягати цього агресивним шляхом. Але, очевидно, всі ми маємо тримати погляд на проблемах будь-яких маніпуляцій із цінами на газ, що пов’язані із неспроможністю забезпечити належне енергетичне постачання. Ми дивимося на це дуже серйозно. Ми є об’єднаними з нашими європейськими союзниками. Ви матимете адекватне та доступне постачання газу цієї зими», - підкреслила керівниця енергетичного Департаменту США.

Читайте також: Запуск Nord Stream 2 демонструє байдужість Європи до безпеки України - Дуда

Як повідомлялося, протягом вересня ціна на газ на енергетичних ринках ЄС послідовно зростала, та майже сягнула психологічної позначки у 1000 доларів за 1000 кубометрів. Таке підвищення цін відбулося напередодні розгляду в ЄС питання щодо сертифікації газопроводу «Північний потік – 2» та на фоні відмови Газпрому прокачувати додаткові обсяги газу до країн Євросоюзу. В результаті обсяги резервів газу у європейських газосховищах наразі становлять не більше 71 відсотка від необхідного для безпечного проходження зимового періоду, тоді як у попередні роки у цю пору такий показник сягав близько 96 відсотків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-