У Нідерландах розпочалося засідання суду в справі МН17

У Нідерландах розпочалося засідання суду в справі МН17

Укрінформ
У Нідерландах в судовому комплексі «Схіпхол» розпочалося чергове судове засідання у справі МН17.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, в суді свої виступи продовжують родичі загиблих рейсу МН17. Першою виступала жінка з Австралії, яка втратила свого чоловіка.

“В нас забрали його речі на аналіз ДНК. Я не могла повірити, що Марко, мого чоловіка більше немає. Моє життя перетворилося на жахіття, я не могла спокійно жити”, - поділилася через відеозв'язок жінка у сльозах.

Вона також розповіла, що її чоловіка ідентифікували лише у грудні 2014 року, одним з останніх.

“Я досі жахаюся від самої думки про те, що його тіло розлетілося на шматочки. Потім його зібрали в мішок і відправили на дослідження. Я дуже вдячна цим людям за їхню роботу”, - поділилася жінка.

Читайте також: У Нідерландах виступили в суді ще восьмеро родичів жертв рейсу МН17

Як повідомляв Укрінформ, під час судового засідання 16 вересня слово мали семеро родичів загиблих рейсу МН17.

Головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс після виступу родичів загиблих зазначив, що до справи варто додавати будь-які нові документи, що стосуються трагедії. За його словами, роль чотирьох обвинувачених може розглядатися в контексті діяльності інших осіб, тому вся інформація має бути в матеріалах справи.

13 вересня обвинувачення надало пояснення щодо поширеної інформації про пошук Міжнародною спільною слідчою групою (JIT) у справі щодо авіакатастрофи фотографій, відео та документів у Курську.

За словами прокурора, розслідування значно просунулося, але досі триває.

Читайте також: Справа МН17: обвинувачення пояснило, чому шукає свідків у Курську

Прокурор також наголосила, що це розслідування ніяк не впливає на чотирьох обвинувачених, оскільки інформації, яка б могла вплинути на вирок суду, не було отримано.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-