США повітрям евакуюють посольство з Кабула

США повітрям евакуюють посольство з Кабула

Укрінформ
У столиці Афганістану триває оперативна евакуація, мета якої – визести повітрям усіх співробітників посольства США до ранку вівторка, якщо не раніше.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

Американське посольство очікує, що евакуація проводитиметься цілодобово. Раніше джерела повідомили виданню, що гелікоптери безперервно перевозять персонал із посольства до аеропорту.

Згідно з поточним планом, спочатку має відбутися евакуація персоналу посольства, а потім американських громадян, потім - власників спеціальних імміграційних віз. Також швидко розпускають допоміжний персонал посольства США, набраний із місцевих.

Відтак у посольстві має залишитися лише кілька працівників – так звана опорна, базова команда.

Як повідомлялося, «Талібан» наразі утримує всі прикордонні переходи Афганістану, залишаючи аеропорт Кабула єдиним шляхом втечі з країни.

Читайте також: Таліби знову пригноблюють жінок, повернувшись до влади в Афганістані - ЗМІ

За останньою інформацією, бойовики «Талібану» вступають до афганської столиці Кабула з усіх напрямків: це місто залишається останньою територією, підконтрольною офіційному уряду країни. Проте «Талібан» заявив, що не планує захоплювати столицю Афганістану силою. Талібів уже видно в деяких передмістях Кабула.

Бійці «Талібану» без бою в неділю захопили ключове місто на сході Афганістану - Джалалабад, залишивши, таким чином, під котролем офіційного афганського уряду лише Кабул.

Фото: Paula Bronstein/Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-