Через танення льодовиків 98% колоній імператорських пінгвінів можуть зникнути до 2100 року

Через танення льодовиків 98% колоній імператорських пінгвінів можуть зникнути до 2100 року

Укрінформ
Служба охорони рибальства і дикої природи США запропонувала внести імператорських пінгвінів до списку тварин, які перебувають під загрозою зникнення, оскільки до 2100 року 98% їх колоній можуть опинитися на межі зникнення через зміну клімату.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє АР.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Global Change Biology, близько 70% колоній пінгвінів опиняться в небезпеці навіть раніше - до 2050 року.

У новому дослідженні розглядалися загальні тенденції потепління і зростаюча ймовірність екстремальних погодних коливань у зв'язку з глобальним потеплінням.

Дослідники відзначили, що надзвичайно низький рівень морського льоду в 2016 році призвів до масової відмови від розмноження колонії імператорських пінгвінів у затоці Галлей в Антарктиді. Сезонний морський лід тоді рушив до того, як у пінгвінів вистачило часу відростити доросле пір'я, тому близько 10 000 пташенят потонули. Колонія після цього так і не оговталася.

«Життєвий цикл імператорських пінгвінів пов'язаний з наявністю стабільного морського льоду, який їм необхідний для розмноження, годівлі та линьки», - сказала Стефані Дженувріє, еколог з пінгвінів з Океанографічного інституту Вудс-Хоул.

Читайте також: Великий Бар’єрний риф у небезпеці через зміну клімату – ЮНЕСКО

Імператорські пінгвіни розмножуються виключно в Антарктиді взимку. Вони витримують температуру мінус 40 градусів за Цельсієм і швидкість вітру, що сягає 144 кілометрів за годину, збираючись разом групами по кілька тисяч птахів. Але вони не можуть вижити без достатньої кількості морського льоду.

Читайте також: США назвали зміни клімату найскладнішим викликом для глобальної безпеки

Імператорські пінгвіни - найбільші пінгвіни в світі - наразі налічують від 270 000 до 280 000 гніздових пар.

Внесення птахів до списку тварин, які перебувають під загрозою зникнення, забезпечує певний захист, наприклад, заборону на ввезення птахів у комерційних цілях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-