ЮНЕСКО виключила ліверпульський порт зі списку об'єктів Всесвітньої спадщини

ЮНЕСКО виключила ліверпульський порт зі списку об'єктів Всесвітньої спадщини

Укрінформ
Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) виключила ліверпульський порт зі списку об'єктів Всесвітньої спадщини через будівництво великого готельно-офісного комплексу.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі організації.

В ЮНЕСКО мотивували свої рішення «незворотною втратою атрибутів, що передають видатну універсальну цінність об'єкта».

Зазначається, що ліверпульський порт був включений в список ЮНЕСКО ще у 2004 році. Проте вже у 2012 році він опинився в списку об'єктів Всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою знищення через плани влади щодо будівництва комплексу Liverpool Waters. Відтоді проєкт продовжував реалізовуватися разом з іншими розробками як на території порту, так і в його буферній зоні.

Читайте також: Глава УГКЦ обговорив з делегацією ЮНЕСКО питання збереження унікальної пам’ятки в Італії

Комітет ЮНЕСКО вважає, що ці конструкції шкодять автентичності та цілісності порту.

«Історичний центр Ліверпуля та причали були внесені до списку об'єктів Всесвітньої спадщини як свідчення розвитку одного з найбільших світових торгових центрів у 18-19 століттях. Це місце також демонструвало новаторські розробки сучасних докових технологій, транспортних систем та управління портами», - заявили в організації.

Зазначається, що порт у Ліверпулі став третім в історії об'єктом, виключеним зі списку Всесвітньої спадщини. Раніше з цього списку були виключені заповідник антилоп-ориксів в Омані, та долина річки Ельба в німецькому Дрездені.

Читайте також: Великий Бар’єрний риф у небезпеці через зміну клімату – ЮНЕСКО

Як відомо, Світова спадщина ЮНЕСКО — видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в списку ЮНЕСКО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-