Генерал-губернатором Канади вперше стала представниця корінних народів

Генерал-губернатором Канади вперше стала представниця корінних народів

Укрінформ
Новим генерал-губернатором Канади, який офіційно представлятиме у цій країні королеву Великої Британії й буде де-юре керівником держави, стала колишня очільниця інуїтів, північних корінних народів Канади, Мері Саймон.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в Оттаві оголосив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

"Я дуже радий оголосити, що Її Величність Королева люб’язно схвалила призначення Мері Саймон наступним генерал-губернатором Канади. Пані Саймон присвятила своє життя вирішенню соціальних та економічних проблем, а також просуванню прав людини канадських інуїтів і корінних народів. Я упевнений, що вона служитиме канадцям та віддано й чесно просуватиме наші спільні цінності", - сказав Трюдо.

Згідно із визначеною процедурою, генерал-губернатор Канади призначається главою Британського королівства за порадою чинного прем'єр-міністра країни. "Завдяки цьому призначенню ми упевнюємося, що Канаду представлятиме хтось, хто є прикладом найкращого з нашої країни", – наголосив прем’єр-міністр.

Згідно із конституцією Канади, генерал-губернатор має дуже широкі повноваження. Він або вона приймає присягу у прем'єр-міністра та членів його кабінету, має право розпускати парламент та оголошувати вибори, а також затверджує усі закони. Однак на практиці переважно виконує представницькі функції.

Зазначимо також, що на цій посаді Саймон не стане першою жінкою, адже до неї цю відповідальну роль вже чотири рази виконували жінки.

Читайте також: Українській діаспорі в Канаді надіслали вишиті листівки Glow Art

74-річна Мері Саймон народилася на півночі Канади та почала кар’єру як журналіст громадського мовника. Після цього вона обіймала ряд керівник посад на державній службі та очолювала національне об’єднання інуїтів. З 1999 по 2001 рік вона була послом Канади у Данії.

Із січня цього року обов'язки генерал-губернатора Канади виконує глава Верховного суду Річард Вагнер. Попередній генерал-губернатор Канади Джулі Пайєт пішла у відставку через появу інформації про порушення нею робочої етики й погане ставлення до підлеглих.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-