В уряді США заявили про «можливий зв'язок» між вакцинами Pfizer та Moderna і розвитком міокардиту

В уряді США заявили про «можливий зв'язок» між вакцинами Pfizer та Moderna і розвитком міокардиту

Укрінформ
Урядові Центри США з контролю і профілактиці захворювань (CDC) заявили про ймовірний зв'язок між двома вакцинами проти COVID-19 і рідкісним захворюванням серця у хлопчиків і молодих чоловіків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Голос Америки.

У повідомленні зазначається, що, за інформацією відомства, у понад 1 200 осіб, які отримали вакцини Pfizer або Moderna, виявлено міокардит (запалення серцевого м'яза). Стан був більш вираженим у чоловіків, ніж у жінок, і виявлявся частіше після другої дози. Найбільша кількість - у групі молодих чоловіків віком від 12 до 24 років.

У CDC заявляють, що побічні ефекти, включаючи втому і біль у грудях, були незначними, а переважна більшість людей з діагнозом міокардит повністю одужали. Відомство дійшло висновку, що, попри «ймовірний зв'язок» між двома вакцинами і розвитком міокардиту, переваги вакцинації значно перевищують ризики.

Читайте також: В Ізраїлі вивчають зв'язок між щепленням Pfizer та міокардитом у молоді

Обидві вакцини розроблені з використанням технології матричної РНК.

Після оголошення результатів дослідження представник Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів заявив, що регулятор додасть в інструкцію попередження про потенційний ризик побічного ефекту.

Як повідомляє агентство Reuters, акції компанії Pfizer після цієї інформації впали на 4,2%, Moderna – на 1,2%.

Міністерство охорони здоров'я США оприлюднило заяву, в якій назвало вакцини безпечними та ефективними, а побічні наслідки для серцевої системи «дуже рідкісними».

Водночас поява нового штаму коронавірусу, Delta, та його вплив на молодих людей, посилює заклики до вакцинації.

Відповідно до даних CDC, у США провакциновано понад 138 мільйонів людей.

За даними Університету Джонса Гопкінса, у США COVID-19 забрав 602 837 життів.

У світі станом на 26 червня зафіксували понад 181 млн випадків зараження коронавірусом. Зокрема виявлено понад 3,9 млн смертей, одужали майже 166 млн осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-