Режим Лукашенка хоче віднести гасло «Жыве Беларусь» і біло-червоний прапор до нацистських

Режим Лукашенка хоче віднести гасло «Жыве Беларусь» і біло-червоний прапор до нацистських

Укрінформ
Міністерство внутрішніх справ Республіки Білорусь запропонувало включити національний білоруський біло-червоно-білий прапор і гасло «Жыве Беларусь» до переліку нацистської символіки і атрибутики.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на провладний Союз журналістів Білорусі.

Так, до КДБ Білорусі надійшов на узгодження проєкт акту МВС «Про визначення списків організацій та інших структур, нацистської символіки і атрибутики». У документі міститься список нацистської (колабораціоністської) символіки і атрибутики, зокрема біло-червоно-білий національний білоруський прапор і слоган «Жыве Беларусь!», які активно використовуються під час масових акцій протесту проти режиму Лукашенка.

Читайте також: Правозахисники нарахували майже 480 політв'язнів у Білорусі

Їхнє використання приписується режимом Лукашенка колабораціоністським формуванням і організаціям під час Другої світової війни.

Як повідомлялося, торік самопроголошений президент Олександр Лукашенко вказував, що не ходить під біло-червоно-білим прапором, оскільки той «фашистський», та заявляв про намір «прибрати цю фашистську символіку з суспільства».

Біло-червоно-білий прапор – історичний національний символ Білорусі, офіційний прапор Білоруської Народної Республіки (1918–1919) і державний прапор Республіки Білорусь до 1995 року. Після референдуму, ініційованого та незаконно проведеного Лукашенком, використання цього прапора в країні фактично заборонили. Офіційним став прапор, аналогічний прапору Білоруської РСР, лише без серпа і молота, а біло-червоно-білий перетворився на символ протесту.

Читайте також: У Білорусі арештували журналіста за біло-червоний прапор у вікні

Гасло «Живе Білорусь» як політичний національний заклик вперше прозвучав у 1910 році. У 1920-х цей заклик звучав на зборах білоруських студентів у Празі, пізніше – на білоруських зборах у Парижі, Вільнюсі. У Другій світовій війні вираз «Живе Білорусь» використовувався білорусами незалежно від політичних поглядів, у тому числі в радянській пресі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-