Половину одноразового пластику на планеті виробляють всього 20 компаній

Половину одноразового пластику на планеті виробляють всього 20 компаній

Укрінформ
Всього 20 компаній - в основному енергетичні й хімічні гіганти - є джерелом половини світових одноразових пластикових відходів.

Як передає Укрінформ з посиланням на CNN, про це свідчать дані першого «Індексу виробників пластикових відходів», опублікованого австралійським благодійним фондом Minderoo Foundation. 

На думку аналітиків, у найближчі п'ять років виробництво одноразового пластику зросте на 30%, що сприятиме глобальному потеплінню і забрудненню океану.

Читайте також: Масштаби забруднення пластиком треба досліджувати в Антарктиці – експерт

Згідно зі звітом, підготовленим спільно з консалтинговою компанією Wood Mackenzie і дослідниками з аналітичних центрів та університетів, компанія ExxonMobil очолила топ виробників полімерів - у 2019 році обсяг їх виробництва становив 5,9 мільйона тонн.

Одноразові пластмаси, такі як маски для обличчя, медичне обладнання, пакети для покупок, кавові чашки і харчова плівка, виготовляються з полімерів, у яких як основний матеріал використовується викопне паливо.

Читайте також: Близько 70% сміття в Чорному морі становить пластик - експерт

У 2019 році 130 мільйонів метричних тонн одноразового пластику було викинуто по всьому світу, з яких 35% спалено, 31% поховано на керованих звалищах і 19% скинуто безпосередньо на сушу або в океан.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-