Канада досі думає, чи допускати Huawei до мережі 5G в країні

Канада досі думає, чи допускати Huawei до мережі 5G в країні

Укрінформ
Канада ще не дійшла остаточного рішення щодо доцільності допуску китайської корпорації Huawei до розбудови мережі 5G в країні.

Про це в інтерв’ю радіо СВС розповів колишній міністр громадської безпеки Канади, а нині - посол Канади в Об’єднаному королівстві Ральф Гудейл.

“Ми вже кілька років говоримо, що вивчимо усі аспекти цього питання та, ґрунтуючись на переконаннях національної безпеки, ухвалимо рішення, яке найкраще відповідатиме інтересам Канади. Процес оцінки цього канадськими посадовцями триває”, - сказав Гудейл.

Він зауважив, що “з часом уряд Канади муситиме відповісти на ці запитання”, однак відмовився ставити будь-які часові рамки. “Моє завдання - інформувати обидва уряди, аби в Об’єднаному Королівстві мали відповіді на усі запитання стосовно Huawei або будь-чого іншого”, - розповів новопризначений посол.

Читайте також: Глава МЗС Канади попереджає про небезпеку відносин із Китаєм

Нагадаємо: уповноважені органи Канади вже тривалий час вивчають, чи варто допускати Huawei до конкурсу на створення інфраструктури 5G через побоювання, що Huawei може бути використаний Пекіном для здійснення шпигунської діяльності.

У самій компанії неодноразово наголошували, що китайська влада не має жодного впливу на прийняття рішень у Huawei.

Читайте також: У Румунії хочуть заборонити Китаю та Huawei доступ до мережі 5G

Раніше компанія Huawei була витіснена з американського ринку, а уряди Австралії та Нової Зеландії заборонили їй будувати мережі 5G. Суттєві обмеження на роботу Huawei наклали і у Великобританії. Ці чотири держави є близькими партнерами Канади у розвідувальній спільноті “П’ять очей”.

Не дочекавшись рішення уряду три основні канадські мобільні оператори вже віддали перевагу у розбудові власних мереж 5G скандинавським Nokia та Ericsson, хоча раніше в окремих елементах системи використовувалося обладнання Huawei.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-