Генсек ООН закликає створити коаліцію за нульові викиди вуглецю

Генсек ООН закликає створити коаліцію за нульові викиди вуглецю

Заява
Укрінформ
Лідери країни світу мають створити глобальну коаліцію для досягнення нульових вуглецевих викидів до середини століття.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив на Саміті лідерів з питань клімату генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш.

«Ми повинні зробити крок у правильному напрямку. Лідери всіх країн світу мають вжити заходів першими, створивши глобальну коаліцію за нульові викиди до середини століття – у кожній країні, у кожному регіоні, у кожному місті, у кожній компанії і в кожній галузі», - сказав він.

Читайте також: Китай взяв зобов'язання до 2060 року досягти нульових викидів CO2

Останні десятиліття були найгарячішими в історії, зазначив Гутерріш. Небезпечні парникові гази, за його словами, досягли найвищого рівня за 3 мільйони років, спостерігається постійне підвищення рівня океану, руйнівні тропічні циклони та лісові пожежі. «Ми на межі прірви», - наголосив генсек ООН.

Уряди країн, за його словами, повинні вживати заходів із запобігання подальшим змінам клімату та адаптації до наявних змін. «Нам необхідний прорив у сфері фінансування і адаптації», - зазначив він.

Читайте також: Глава ООН: Маємо припинити війну з природою та зцілити її

На переконання генсека ООН, країни у всьому світі мають установити податок на вуглець, припинити субсидії на викопне паливо, наростити інвестиції у відновлювану енергетику та екологічну інфраструктуру й «припинити фінансування вугільної промисловості та будівництво нових вугільних електростанцій, поступово відмовитися від використання вугілля до 2030 року в найбагатших країнах», у решті країн – до 2040 року.

Він нагадав, що в листопаді 2021 року в шотландському місті Глазго відбудеться конференція ООН щодо зміни клімату.

Фото: ООН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-