Переваги вакцини AstraZeneca переважають її ризики - канадська експертка

Переваги вакцини AstraZeneca переважають її ризики - канадська експертка

Укрінформ
Вакцина AstraZeneca - безпечна та ефективна у захисті від COVID-19, попри певні побічні ефекти.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила головний науковий радник Департаменту охорони здоров’я Канади Супрія Шарма під час брифінгу в Оттаві.

“Вірогідність отримання серйозних побічних наслідків від вакцини AstraZeneca - дуже мала, натомість ризик інфікування COVID-19 та потенційно отримання через це важких наслідків для здоров’я, госпіталізації та навіть загибелі - дуже реальний.  Департамент охорони здоров’я Канади запевняє, що вакцина AstraZeneca залишається безпечною та ефективною у захисті від COVID-19 і що її переваги переважають ризики”, - сказала Шарма.

Читайте також: У Канаді до переліку рідкісних побічних ефектів AstraZeneca внесли тромби

Вона порадила канадцям не перебирати вакцинами та якомога швидше зробити щеплення доступним препаратом.

“Наша порада канадцям незмінна, але нині ще більш актуальна, оскільки кількість випадків COVID-19 по всій Канаді зростає: зробіть щеплення доступною вакциною”, - наголосила експерт.

Як повідомлялося, раніше департамент охорони здоров’я Канади вніс тромби до переліку рідкісних побічних наслідків щеплення вакциною AstraZeneca.

Від початку березня понад 15 країн Європи призупиняли застосування британсько-шведської вакцини Oxford/AstraZeneca через випадки утворення тромбів.

Читайте також: Ризик тромбозу після COVID-19 увосьмеро вищий, ніж після вакцини AstraZeneca

У Британії виявили 30 випадків тромбозу у людей, яким ввели вакцину AstraZeneca.

Європейська агенція з лікарських засобів (ЕМА) 18 березня заявила, що за підсумками наукового аналізу всіх випадків ускладнень після вакцинації препаратом AstraZeneca фахівці дійшли висновку, що згущення крові та зафіксовані випадки тромбоемболії не пов’язані з застосуванням вакцини, вона є безпечною для використання та ефективною проти коронавірусної інфекції.

Фото: Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-