В Іспанії заборонили AstraZeneca для людей віком до 60 років

В Іспанії заборонили AstraZeneca для людей віком до 60 років

Укрінформ
Іспанія призупинила вакцинацію препаратом AstraZeneca від COVID-19 людей віком до 60 років через зростання кількості доказів, які пов'язують цю вакцину з можливим виникненням тромбів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Ми змінюємо стратегію вакцинації, і від завтрашнього дня вакцинуватимемо препаратом AstraZeneca лише людей віком від 60 років», - повідомила в середу міністр охорони здоров’я Іспанії Кароліна Даріас.

Також в міністерстві повідомили, що незабаром приймуть рішення щодо того, чи вводити другу дозу цієї вакцини людям, які вже щепилися першою дозою.

Читайте також: ВООЗ вважає зв’язок між вакциною AstraZeneca та тромбозом ймовірним, але не підтвердженим

Як повідомляв Укрінформ, Європейська агенція з лікарських засобів (ЕМА) підтвердила зв’язок після вакцинації препаратом AstraZeneca та утворенням тромбів.

Фахівці зареєстрували 169 випадків рідкісного тромбозу після вакцинації 34 млн доз препарату AstraZeneca в Європі, у середньому один випадок на кожних 100 тис. людей віком до 60 років. Більшість випадків було виявлено серед жінок до 60 років та протягом двох тижнів після вакцинації.

Читайте також: У Британії не рекомендують вакцинуватися AstraZeneca людям, молодшим за 30

Як зазначив регулятор, випадки тромбозу вкрай рідкісні, але можливе утворення тромбів має бути внесено до списку рідкісних побічних ефектів після вакцинації AstraZeneca. Водночас ЕМА запевнила, що користь від застосування вакцини набагато перевищує можливі ризики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-