У парламенті Нідерландів спалахнули дебати з приводу довіри прем'єру Рютте

У парламенті Нідерландів спалахнули дебати з приводу довіри прем'єру Рютте

Укрінформ
У парламенті Нідерландів на тлі спроб сформувати коаліцію спалахнули дебати стосовно можливого голосування про довіру прем'єр-міністру Марку Рютте.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, ініціатива винести це питання на розгляд належить Гірту Вілдерсу, лідеру ультраправої Партії свободи, яку подеколи критикують за проросійську позицію.

У центрі скандалу Марк Рютте опинився, після того, як заявив, що не обговорював призначення депутата Християнсько-демократичної партії (CDA) Пітера Омтзіхта. Проте репортерам удалося зафіксувати документ, який свідчить про протилежне. Його помітили в руках Кайси Оллонгрен, члена партії D66, яку призначили для вивчення можливості формування коаліції після парламентських виборів, що відбулися 15-17 березня.

Коментуючи приписку в зафіксованому на фото документі - "призначити куди-небудь ще", - Рютте сказав, що там не йшлося про Омтзіхта. Окрім того, пролунали запевнення, що це були лише внутрішні нотатки, а не документ для обговорення посад з партійними лідерами.

На думку експертів, така ситуація може ускладнити процес формування коаліції.

Читайте також: Український посол прокоментував результати парламентських виборів у Нідерландах

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах на парламентських виборах перемогла Народна партія за свободу і демократію, яку очолює Марк Рютте. Друге місце посіла партія D66 (прогресивні демократи), яка під час референдуму 2016 року щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС чітко підтримувала нашу країну. Ультраправа Партія свободи здобула 17 місць, на три менше, ніж чотири роки тому.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-