Канада не ділитиметься СOVID-вакцинами, поки не забезпечить себе

Канада не ділитиметься СOVID-вакцинами, поки не забезпечить себе

Укрінформ
Канада розпочне передавати іншим державам надлишки запасів вакцини від COVID-19 лише після того, як повністю забезпечить щепленням усіх своїх жителів.

Як повідомляє Укрінформ, про це в інтерв’ю телеканалу CBC заявила міністр державних закупівель Канади Аніта Ананд.

“Ми упевнимося, що всі канадці мають доступ до вакцин. Це - наш пріоритет, це - роль федерального уряду. Після цього ми ділитимемося вакцинами із рештою світу, і це мотивує нас щодня. Ми знаємо, що всі - в небезпеці, поки кожен не отримає захист”, - сказала Ананд.

Вона нагадала, що Канада - один із найбільших донорів механізму COVAX, покликаного допомогти бідним країнам вакцинувати населення. “Ми поділимося дозами із країнами, що розвиваються, й залишаємося відданими принципам багатосторонності, вираженим у COVAX. Ми й надалі забезпечуватимемо надходження вакцин до Канади, у перспективі упевнюючись, що цими вакцинами ділитимуться зі світом, що розвивається”, - запевнила міністр.

Водночас Ананд наголосила, що Канада не має наміру відмовлятися від 1,9 млн доз вакцини AstraZeneca, яка має надійти до країни в рамках COVAX до кінця червня.

Читайте також: ВООЗ рекомендує продовжити застосування вакцини AstraZeneca

Станом на ранок п’ятниці на території Канади було зроблено понад 2,7 млн щеплень від COVID-19. Досі державні регулятори країни схвалили використання вакцин від чотирьох виробників.

Минулого року Канада уклала попередні контракти на поставку до країни понад 400 млн доз вакцин від семи виробників, що майже вдесятеро більше, ніж потрібно для вакцинування кожного жителя країни. Це - найбільша кількість законтрактованих вакцин на душу населення серед усіх держав світу.

За даними Worldometer, станом на 12 березня, у світі зафіксували 119 276 569 випадків інфікування коронавірусом, зокрема, 2 644 362 летальні, одужало 94 842 493 особи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-