Франція не пов’язує виникнення тромбів із вакциною AstraZeneca

Франція не пов’язує виникнення тромбів із вакциною AstraZeneca

Укрінформ
У Франції не розглядають призупинення застосування COVID-вакцини Oxford/AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні ефекти, зокрема, виникнення тромбів.

Про це йдеться в оприлюдненій 12 березня черговій доповіді Національного агентства безпеки лікарських засобів і продукції у галузі здоров'я, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Виходячи із наявних відомостей, немає підстав робити висновок, що ці наслідки пов'язані з вакциною», - відреагував французький регулятор на повідомлення про виявлення можливих побічних ефектів після використання вакцини AstraZeneca.

Раніше стало відомо, що декілька європейських країн тимчасово призупинили, як запобіжні заходи, вакцинацію AstraZeneca після виявлення низки важких випадків згортання крові, зокрема тромбоемболічних ускладнень.

Читайте також: Японська компанія почала виробництво вакцини AstraZeneca

Так у Франції зафіксовано один такий випадок, причини якого нині аналізуються. Аналогічні дослідження проводить також Європейське агентство лікарських засобів, яке дозволило використання AstraZeneca на теренах Євросоюзу.

Французький регулятор рекомендує продовжувати використання AstraZeneca проти COVID-19.

Як повідомлялося, Данія, Ісландія і Норвегія призупинили використання COVID-вакцини через повідомлення про можливі побічні наслідки виникнення тромбів.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило, що проведені дослідження не виявили жодних ознак, які вказували б на підвищені ризики виникнення тромбів у крові пацієнтів, вакцинованих препаратом проти COVID-19 виробництва Oxford-AstraZeneca.

У Франції станом на 10 березня у країні першу дозу COVID-вакцини отримали більше 4,3 млн чоловік; друге щеплення проведено для більше 2 млн осіб. У країні зосереджено 920 тис. доз вакцин для продовження програми вакцинації.

Уряд Франції планує вакцинувати 30 млн населення до початку літа.

За даними Worldometer, у світі зафіксували 119 193 295 випадків інфікування коронавірусом, зокрема летальних 2 643 369, одужало 94 786 113 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-