Німеччина компенсує енергокомпаніям майже €2,5 мільярди через відмову від атома

Німеччина компенсує енергокомпаніям майже €2,5 мільярди через відмову від атома

Укрінформ
Уряд Німеччини погодився компенсувати енергетичним компаніям 2,428 мільярда євро за збитки, понесені внаслідок відмови від ядерної енергетики.

Про це, як повідомляє кореспондент Укрінформу, оголосило Міністерство з питань захисту навколишнього середовища та безпеки ядерних об’єктів.

Зазначається, що федеральний уряд досягнув домовленості з чотирма енергопостачальними компаніями - (EVU) EnBW, E.ON / PreussenElektra, RWE та Vattenfall - щодо ключових пунктів для виплати фінансової компенсації внаслідок поступової відмови від ядерної енергії.

Гроші будуть розподілені між цими концернами в різних долях. Так, Vattenfall отримає 1,425 мільярда євро; RWE - 880 мільйонів євро, 80 млн передбачаються для EnBW та 42,5 мільйона для Eon/PreussenElektra.

Читайте також: Угорщина відмовиться від вугілля на 5 років раніше, ніж збиралася

Ці платежі служать, з одного боку, для компенсації обсягів електроенергії, які компанії більше не можуть виробляти на власних заводах, з іншого боку, для відшкодування інвестицій, здійснених компаніями.

Як частина загальної угоди, компанії зобов'язуються відкликати всі позови та відмовитись від планованих судових позовів або засобів правового захисту. Сюди входять, зокрема, міжнародні арбітражні провадження Vattenfall проти Федеративної Республіки Німеччина в Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних суперечок у Вашингтоні (ICSID), в якому компанія вимагала компенсації збитків на 6 мільярдів євро.

Отже, угода має покласти край правовому спору, який триває з 2011 року, коли концерни заявили про своє право на відшкодування після оголошеної Німеччиною дати відключення останнього атомного реактора в країні - до кінця 2022 року. Ці строки, схвалені після катастрофи на японській АЕС «Фукусіма», залишаються в силі.

Читайте також: Німеччина хоче розвивати з Україною «водневе партнерство»

У своїх рішеннях від 6 грудня 2016 року та 29 вересня 2020 року Федеральний конституційний суд визначив, що така компенсація необхідна. Довгий час між сторонами існували розбіжності щодо того, яким чином і в якій мірі слід здійснити компенсацію. Це призвело до багаторічних суперечок, у тому числі через Федеральний конституційний суд та міжнародний арбітражний суд.

Угода про компенсацію все ще має бути затверджена правліннями енергетичних компаній, після чого буде складено контракт та представлено парламенту Німеччини. Остаточна угода про фінансову компенсацію має бути закріплена Бундестагом у законі.

У 2011 році в Німеччині налічувалося 17 АЕС. На даний час їх залишається 6: 3 з них будуть закриті в цьому році, ще три – до кінця наступного.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-