Фармкомпаніям варто відмовитися від патентів на COVID-вакцини - ВООЗ

Фармкомпаніям варто відмовитися від патентів на COVID-вакцини - ВООЗ

Укрінформ
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус виступає за відмову компаній-розробників вакцин проти коронавірусу від патентів на препарати.

Про це пише The Guardian, передає Укрінформ.

Глава ВООЗ наголосив, що звичайні правила ведення бізнесу, які захищають прибуток виробників вакцин, повинні бути скасовані, якщо це необхідно для забезпечення вакцинації всіх проти коронавірусу.

«Ми переживаємо винятковий момент в історії та мусимо прийняти виклик. Гнучкі умови регулювання торгівлі існують для надзвичайних ситуацій», — зазначив очільник ВООЗ.

Читайте також: Франція розгорнула сотні тимчасових центрів COVID-вакцинації

Посадовець вважає, що глобальна пандемія, яка «змусила суспільство піти на карантин і завдала стільки шкоди бізнесу», є такою надзвичайною ситуацією. Відмова від патентів допоможе фармацевтичним компаніям розробити дешевші вакцини.

«Тимчасова відмова від патентів не означатиме, що новатори втратять. Як під час кризи з ВІЛ або на війні, компаніям будуть платити роялті за продукцію, яку вони виробляють», — сказав Гебреісус.

Читайте також: ВООЗ опублікує звіт про «коронавірусне» розслідування в Ухані після 15 березня

The Guardian нагадує, що фармацевтичні компанії та влада США і низки країн Європи категорично проти відмови від патентів — з компенсацією чи без неї. Вони вважають, що скорочення прибутку компаній є перешкодою для інновацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-