Таджикистан заявив про перші випадки COVID-19

Таджикистан заявив про перші випадки COVID-19

Укрінформ
У Таджикистані виявлено 15 випадків зараження коронавірусом COVID-19, хоча раніше наявність захворювання в країні влада заперечувала.

Про це заявили на екстреному засіданні республіканського штабу з запобігання пандемії коронавірусу в країні в четвер, повідомляє Радіо Озоді.

«Міністерство охорони здоров'я і соціального захисту Таджикистану 29 квітня зареєструвало 15 випадків зараження коронавірусною інфекцією - 10 випадків в Худжанді і 5 - в Душанбе», - йдеться у повідомленні.

Республіканський штаб з запобігання пандемії коронавірусу в Таджикистані офіційно визнав наявність коронавірусу в країні.

На нараді наголошувалося, що близько 2 тис. осіб перебувають під наглядом з підозрою на коронавірус COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров'я РТ, з 1 лютого до 30 квітня в країні було поміщено на карантин 10 937 місцевих громадян та іноземців, з яких 8 438 були відпущені додому.

Читайте також: Коронавірус у світі побороли вже понад мільйон осіб

Республіканський штаб прийняв рішення про обов'язкове використання медичних масок населенням країни.

Таджикистан до останнього часу був однією з небагатьох країн світу, де, за твердженням влади, коронавірус не був виявлений. У квітні в країні зросла кількість випадків захворювання на пневмонію, у зв'язку з чим виникли сумніви у твердженні Душанбе про відсутність нового коронавірусу в Таджикистані.

Кілька смертей в Джаббар-Расуловському районі, місті Бохтар і столиці, за словами офіційних осіб МОЗ, ніяк не пов'язані з COVID-19 - всі ці люди нібито померли від інших захворювань, зазначає видання.

Читайте також: ВООЗ закликає не припиняти вакцинацію через коронавірус

Республіканський штаб з запобігання пандемії коронавірусу в країні вирішив з метою профілактики поширення і передачі інфекції COVID-19 з 4 травня оголосити літні канікули для студентів 1-х, 2-х і 3-х курсів закладів вищої професійної освіти країни. Для випускників передбачено підбиття підсумків державних іспитів до 15 травня 2020 року, повідомляє "Ховар".

Раніше влада Таджикистану вирішила призупинити заняття в школах і чемпіонат країни з футболу з формулюваннями "у зв'язку з загрозою епідемії". З 18 квітня Рада улемів Ісламського центру Таджикистану у зв'язку з можливим поширенням коронавірусу заборонила проводити в мечетях країни громадський намаз і релігійні обряди. Зокрема, забороняється здійснення колективного намазу, проведення намазу "таровех" (читається виключно в місяць Рамадан), "іфтара" (припинення денного посту прийомом їжі після заходу сонця), а також "ідгардака" (святкові дитячі гуляння).

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-