МЗС Росії виправдовує пакт Молотова-Ріббентропа

МЗС Росії виправдовує пакт Молотова-Ріббентропа

Укрінформ
Підписання пакту Молотова-Ріббентропа дозволило Радянському Союзу відтягнути початок війни на два роки і тим самим урятувати сотні тисяч життів, твердять в МЗС РФ.

Про це повідомляє DW з посиланням на МЗС Росії.

"Підписання пакту Молотова-Ріббентропа між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною незадовго до початку Другої світової війни "було вимушеним кроком", заявив МЗС Росії у неділю, 22 вересня. Це дозволило СРСР "відстрочити початок війни майже на два роки", а також "зміцнити обороноздатність країни для боротьби з агресором", - ідеться в повідомленні.

Крім того, в російському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що завдяки документу "війна почалася на стратегічно вигідніших для СРСР кордонах", а населення цих територій зазнало нацистського терору на два роки пізніше". "Тим самим урятували сотні тисяч життів", - вважають у міністерстві.

Читайте також: 1 вересня 1939 року. Війна, у якій перемогли Гітлер і Сталін?

Як відомо, 23 серпня 1939 року, в Москві міністр закордонних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп і комісар закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов у присутності Йосипа Сталіна підписали договір, що увійшов у історію як "пакт Молотова-Ріббентропа". Він складався з семи статей і передбачав зобов'язання обох сторін утримуватися від агресивних дій і будь-якого нападу стосовно один одного, як нарізно, так і спільно з іншими державами при будь-яких діях другої сторони, що передбачало невтручання навіть, якщо одна зі сторін здійснить агресію. 

Читайте також: Друга Світова. Через 80 років питання ті самі: як таке могло статися та хто винен?

Договір містив таємний протокол, в якому був обумовлений територіальний устрій майбутньої Європи.

Згідно з ним, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва (разом з польським Вільном, нині - Вільнюсом) і Бессарабія відходили до радянської зони впливу, а Польща мала бути поділеною між Німеччиною та СРСР по річках Нарев, Вісла і Сян.

Читайте також: У Варшаві згадують про 80-річчя нападу СРСР на Польщу

Вже через тиждень після підписання пакту, Німеччина атакувала Польщу, а наприкінці вересня радянські війська почали окупацію Західної України та Західної Білорусії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-