У Молдові скасували змішану систему виборів

У Молдові скасували змішану систему виборів

Укрінформ
Парламент Молдови проголосував в остаточному читанні за закон про скасування змішаної системи виборів і за повернення до пропорційної системи (за партійними списками).

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Відповідно до нового законодавства, передбачено зниження прохідного бар'єру на парламентських виборах: для партій - з 6% до 5%, для політичних блоків - з 8% до 6%.

Громадяни Молдови, які проживають за межами країни, матимуть право голосувати протягом двох днів. Також нова система дозволяє голосування за межами Молдови за простроченими паспортами.

Із виборчого законодавства республіки також виключено пункт про заборону фінансових пожертвувань для політичних партій від представників молдавської діаспори.

Читайте також: У Молдові порушили три кримінальні справи щодо незаконного прослуховування

Як повідомлялося, змішана виборча система, яка стала предметом жорстокої критики з боку Венеціанської комісії, була запроваджена у липні 2017 року. Парламентські вибори за змішаною системою пройшли у Молдові 24 лютого 2019 року. Ініціатором скасування змішаної системи виборів стала коаліція, до складу якої увійшли Партія соціалістів та блок «ACUM».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-