Протидія гібридній агресії РФ має бути багатовимірною - начальник штабу армії США

Протидія гібридній агресії РФ має бути багатовимірною - начальник штабу армії США

Укрінформ
Стратегія Росії у Європі, Середземному та Чорному морях полягає у спробах нівелювати трансатлантичні інституції, створити буферну зору, легітимізувати окупацію Криму та позбавити Україну суверенних морських прав, а протидія гібридній агресії Росії має бути багаторівневою. 

Про це начальник штабу армії США Марк Міллі написав у листі сенаторам Конгресу США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Зокрема, у Чорному морі, Росія прагне легітимізувати своє зазіхання на Крим, завадити Україні користуватися суверенними правами у власних територіальних водах та контролювати Керченську протоку», - йдеться у його листі. 

Генерал Міллі пояснює, що у ширшому європейському регіоні, включно з Середземним морем, Росія намагається заблокувати розширення НАТО, аби перешкодити наближенню західного політичного та військового впливу до своїх кордонів. 

«Росія також намагається нівелювати вплив трансатлантичних інституцій. Вона намагається створити захисний буферний регіон, аби підвищити безпеку власної території», - зазначає генерал. 

Водночас для протидії політиці Кремля необхідна координація всіх урядових інституцій, так званий «цілісний урядовий підхід», переконаний начальник штабу армії США. 

Читайте також: Штати націлені лише на повне ядерне роззброєння КНДР – Держдеп

«Успішна кампанія з протидії російській гібридній агресії вимагає комплексного підходу з залученням союзників та партнерів, міжвідомчої співпраці американських інституцій, і навіть зусиль приватного сектору. 

Об’єднані сили (США -ред.) мають поліпшити інтеграцію власних спроможностей, їхнього ефективного використання, а також посилення наших союзників та партнерів», - зазначив він. 

Генерал Міллі відзначив, що російські операції гібридної війни мають багаторівневий та комплексний характер, а тому потребують багаторівневої відповіді з залученням правоохоронних органів, розвідки, дипломатії, фінансового сектору, стабілізаційних та безпекових зусиль.  

Водночас, на його думку, США мають прагнути до «стратегічної стабільності» у відносинах з Росією. 

Нагадаємо, 11 липня у сенатському комітеті Конгресу США зі збройних сил відбулися слухання щодо номінації генерала Марка Міллі на посаду командувача Об’єднаного комітету начальників штабів армії США. Нині саме він є найбільш імовірним претендентом, аби замінити на цій посаді генерала Джозефа Данфорда, який обіймає її з 2015 року. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-