Поліція оточила будівлю уряду Молдови

Поліція оточила будівлю уряду Молдови

Укрінформ
Співробітники правоохоронних органів оточили будівлю уряду Молдови.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Як повідомлялося, напередодні затверджений парламентом новий прем'єр-міністр країни Майя Санду заявила, що після першого засідання уряду (засідання, за її словами, пройде в будівлі парламенту) члени нового Кабінету міністрів підуть до будівлі уряду, яка розташована на площі Великих Національних зборів.

Санду також анонсувала низку кадрових перестановок.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту - голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаний спікером, а Санду - прем'єр-міністром.

Читайте також: Політична криза в Молдові: Ягланд хоче роз'яснень Венеційської комісії

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-